Božična devetdnevnica

V župniji Stari trg pri Ložu se na praznik Jezusovega rojstva pripravljamo z adventno devetdnevnico. V času devetdnevnice se večerna sveta maša prične s pobožnostjo MARIJO NOSIJO. Otroci se zberejo pred župnijsko cerkvijo Sv. Jurija od koder v procesiji s prižganimi svečkami v rokah pospremijo Marijo po cerkvi pred oltar. S to pobožnostjo se spominjamo Marijinega in Jožefovega potovanja k ljudskemu štetju v Betlehem, in njune stiske, ko na koncu poti nista mogla najti prenočišča. Otroci v času devetdnevnice pridno sodelujejo tudi pri krašenju božičnega drevesca, ki je postavljeno ob oltarju. Vsak nanj lahko obesi okrasek, ki ga sam izdela ko naredi pet dobrih del. Dobra dela so zagotovo najlepša priprava na rojstvo Jezusa.

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.

V času šolskih počitnic so uradne ure samo po maši.