Božična devetdnevnica

V župniji Stari trg pri Ložu se na praznik Jezusovega rojstva pripravljamo z adventno devetdnevnico. V času devetdnevnice se večerna sveta maša prične s pobožnostjo MARIJO NOSIJO. Otroci se zberejo pred župnijsko cerkvijo Sv. Jurija od koder v procesiji s prižganimi svečkami v rokah pospremijo Marijo po cerkvi pred oltar. S to pobožnostjo se spominjamo Marijinega in Jožefovega potovanja k ljudskemu štetju v Betlehem, in njune stiske, ko na koncu poti nista mogla najti prenočišča. Otroci v času devetdnevnice pridno sodelujejo tudi pri krašenju božičnega drevesca, ki je postavljeno ob oltarju. Vsak nanj lahko obesi okrasek, ki ga sam izdela ko naredi pet dobrih del. Dobra dela so zagotovo najlepša priprava na rojstvo Jezusa.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Župnijski urad

Župnijski urad Stari trg pri Ložu

Pot na Ulako 5

1386 Stari trg pri Ložu

 

Uradne ure:

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.

V času šolskih počitnic so uradne ure samo po maši.

Ob nedeljah in praznikih ni uradnih ur.

 

 

Telefonske številke:

01/705 89 60 ali

031 771 113 - župnijski upravitelj

Blaž Dobravec

e-mail: blaz.dobravec@gmail.com

01/232 04 49 - bolniška župnija LJ


Napovednik


Aktualne fotografije

Cerkev Stari trg pri Ložu

(oktober 2011)

 

Župnija Stari trg pri Ložu
Župnija Stari trg pri Ložu

Župnija Stari trg pri LožuSpletna stran je najbolje vidna z novejšimi brskalniki, ki jih lahko brezplačno dobite na spletnih straneh: Mozilla Firefox, Internet Explorer, Google Chrome.
Arhiv
Oznanila | Obvestila | Objave | Napovednik