Sveto Rešnje telo in kri

Na ta dan obhajamo Jezusovo navzočnost v zakramentu evharistije, ki je središče krščanske vere. Tudi v naši župniji smo praznik slovesno počastili.

Znotraj bogoslužja je potekala procesija v okolici župnijske cerkve, s katero smo tudi na zunaj pokazali svojo vero. V sprevodu smo od oltarja do oltarja sledili duhovniku z monštranco v rokah ter v spremstvu ministrantov, nosilcev neba in bander, cerkvenih pevcev ter ostalih vernikov.

Pri vsakem (začasnem) oltarju smo prisluhnili odlomku iz evangelija, sledil pa je blagoslov z Najsvetejšim, med drugim tudi za potrebe blagoslova na polju.

Slovesnost so obogatili tudi najmlajši z posipom rožic okrog začasnih oltarjev ter pevci zbora sv. Jurij pod vodstvom Klavdije Okoliš in ob spremljavi organista Andreja Okoliša.

Majda Šraj Mihelčič

Foto: Klemen Mihelčič

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.

V času šolskih počitnic so uradne ure samo po maši.

031 771 113 - župnijski upravitelj

Blaž Dobravec