BLAGOSLOVLJEN BOŽIČ

Na SVETE VEČERE:
24.12., 31.12. ter 5.1, v družinskem pokropite in pokadite vse prostore svojih poslopij in domov. Vmes molite desetke veselega dela rožnega venca, ki jih zaključite ob jaslicah. Pred jaslicami zmolite blagoslovno molitev:

Nebeški Oče, ti si nas ustvaril. Po tvoji dobroti in previdnosti smo postali družina.
Nocoj se tega še posebej veselimo in smo srečni, da smo med seboj povezani.
Prosimo te, bodi z nami in blagoslovi to božično drevo, znamenje novega življenja.
Ko prižigamo lučke na tem drevesu, naj pride na nas tvoj blagoslov.
Naj svetloba, ki jo dajejo, in veselje, ki ga prebujajo, napolni naša srca.
Naj vsi, ki se veselijo tega drevesa, pridejo do spoznanja in veselja ob odrešenju.
Blagoslovi tudi te jaslice.
Naj nas spominjajo rojstva tvojega Sina Jezusa Kristusa.
Priznavamo ga za svojega Boga in odrešenika in te skupaj z njim hvalimo in slavimo zdaj in vekomaj.
Amen.

Kadilo, oglje, blagoslovljeno vodo, pratiko in Marijanski koledar dobite v župnijskih cerkvah.

URADNE URE SO PO VSAKI SVETI MAŠI

MED DELAVNIKI.

VSTOPATE Z ZAŠČITNO MASKO.

031 771 113 - župnik Blaž Dobravec