Hudič in molitev

Nekoč se je hudič odpravil po svetu, da vidi, kako ljudje molijo. Njegovo potepanje je bilo kratko, ker so bili ljudje, ki molijo, silno redki. Zadovoljen je bil tudi zato, ker so molitve ljudi postale golo ponavljanje besed; njemu popolnoma neškodljivo.
Ko se je vesel vračal v pekel, je na polju opazil kmeta, ki je silovito mahal z rokami. Radoveden se skrije za grm in ga opazuje. Mož se je žolčno prepiral z Bogom, mu postavljal zahteve in ga obtoževal.
Po naključju tedaj pride mimo duhovnik. »Dobri človek,« reče kmetu, »kaj vendar počneš? Mar ne veš, da je greh, prepirati se z Bogom?«
Kmet mu odgovori: »Gospod, z Bogom se prepiram zato, ker vanj verujem; postavljam mu zahteve, ker zaupam Vanj, obtožujem ga, zato, ker vem, da me posluša.«
»Neumnosti govoriš,« reče duhovnik in odide.
Hudič, ki ve več kot duhovnik, pa se je zelo prestrašil. Odkril je namreč človeka, ki je še znal prav moliti.
Rustja B., Ognjišče (2016) 10, str. 31

Za mnoge med nami je poletje čas za dopust, za oddih, za umiritev in sprostitev … Vsak dan hitimo, težko najdemo čas za pomembne stvari. Poletje je zato čas, ko smo malo več skupaj. V tem času se lažje posvetimo sebi in svojim bližnjim.
"Srečno pot, psov ne draži in na Boga ne pozabi" še danes slišim svojo mami, ko sem odhajal od doma…
Ko v teh poletnih dneh odhajamo na dopust - v deželo svojih staršev ali starih staršev, na morje ali v gore… je prav, da vsaj ob nedeljah obiščemo tamkajšnja svetišča. Lepa so, odraz časa in ljudi v kraju, kjer smo.
In na Boga ne pozabimo !
Časovni in krajevni razpored bogoslužja po gorskih krajih boste našli v Družini ali internetu www.rkc.si. (http://zupnija---.rkc.si)
Lepe počitnice in miren dopust!

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.