Mesec oktober

Dragi farni obeh župnij. Smo v mesecu oktobru, ko naj bi si vzeli več časa za molitev. Upam, da vam zlasti po družinah ob večerih uspe zmoliti kako desetko rožnega venca. V molitvi se hrani naša vera ter hkrati želja po prejemanju evharistije in spovedi. Oboje pa nas skupaj s prizadevanji za dobra dela posvečuje, oziroma »dela svete«. Tokratna izdaja Naših oznanil nastaja v času novih omejitvenih ukrepov, zato vam posredujem najnovejše informacije in spremembe, ki pa se lahko že v prihodnjem tednu spremenijo, zato vas prosim, da redno spremljate obvestila na oglasnem panoju ter preko spleta.

Zaradi vedno bolj zaostrenih epidemioloških razmer, bomo v župnijah naredili določene prilagoditve. Nedeljske maše bodo v Starem trgu z nedeljo, 18.10. zopet ob treh različnih terminih. Jutranja (NAMENJENA STAREJŠIM) bo že ob 7.00, ter nato še ob 8.30 in 10.00. Klopi v obeh župnijskih cerkvah bodo zopet izmenično zaprte. Prostora bo vseeno več kot dovolj, zato vas res vabim, da brez skrbi prihajajte k bogoslužju. Doma ostanite le v primeru bolezni ali odrejene karantene. Maša v Babnem Polju bo kot običajno ob 8.30, zopet pa lepo prosim, da farani iz L. doline ne hodite v B. Polje, saj je tam cerkev z delno zaprtimi sedišči, dovolj velika le za tamkajšnje farane. Prav tako župljane B. Polja spodbujam, da prihajate k nedeljski sveti maši. V primeru, da bo eden od duhovnikov zbolel ali bo v karanteni, bo maša ob 8.30 v Starem trgu odpadla! O tem boste obveščeni na obvestilni tabli pred cerkvijo ter preko župnijske spletne in facebook strani. Še vedno je obvezno nošenje mask (tudi pred cerkvijo!) ter razkuževanje rok ob vstopu v cerkev. Člani istega gospodinjstva lahko v klopi sedite skupaj, iz različnih gospodinjstev pa 1,5m narazen. Prav tako pod korom obvezno oddajte svojo telefonsko številko, oziroma naj jo odda vsaj nekdo iz družine.

URADNE URE:

V času epidemije so uradne ure od srede

do sobote med 18.15 in 18.45.

VSTOPATE Z ZAŠČITNO MASKO.

031 771 113 - župnik Blaž Dobravec