Novo šolsko in pastoralno leto

Vsak nov začetek je težak, a hkrati nova priložnost, da naredimo nov korak v svojem življenju. Prav tako je tudi z našo osebno vero.

Le kaj mi vera koristi? Ali bom imel kaj od tega, da hodim k maši in molim? Ali se je res potrebno v življenju večkrat odpovedovati, ko pa je lepše živeti v obilju? Zakaj že moram k verouku, ko pa drugi sošolci takrat lenarijo ali se zabavajo? Tako se velikokrat sprašuje verni kristjan in s temi vprašanji ni nič narobe. Prav je, da si svoje versko življenje čimbolj osmislimo, saj se bomo potem lažje soočili z nalogami in obveznostmi. Letošnji september nam torej prinaša novo šolsko in pastoralno leto, ki ga bomo zaključili s praznovanjem sv. birme in prvega sv. obhajila. September je tudi zelo bogat duhovni mesec. Bog nam ob novem začetku, daje tudi zelo konkretne zglede svetniškega verskega življenja. Prvo je september zelo marijanski mesec. 8. septembra praznujemo Marijin rojstni dan. Potem sledita še dva Marijina spomina: Marijino ime in Žalostna Mati Božja. Proti koncu meseca goduje naš prvi blaženi škof Anton Martin Slomšek, ki se ga bomo posebej spomnili na njemu posvečeno nedeljo. September nam prinaša tudi godovni dan p. Pija iz Pietrelcine. Po človeških merilih povsem »neuporaben« človek – reven in še bolehen. A je mirno sledil Božjemu klicu in verjel, da ima Bog zanj posebno poslanstvu v redu kapucinov. Prejel je izredne milostne darove. Na svojem telesu je doživel Jezusovo trpljenje ter spoznaval kakšne neprecenljive milosti nam je Jezus zapustil v zakramentu sv. spovedi in sv. maše. Ure in ure je presedel v spovednici in dvigal ljudi k novemu dostojanstvu. Ni se pritoževal nad stalnimi bolečinami, ki jih je moral vse življenje prenašati, ampak jih je daroval, da je lahko množicam izprosil pomoč pri Bogu. Sv. p. Pij, prosi za nas!

Ob ponedeljkih med 10.00h in 12.00h

ter vsak dan po sveti maši v Starem trgu.

V času solskih počitnic so uradne ure samo po sveti maši.

031 771 113 - župnijski upravitelj

Blaž Dobravec