Pozdrav

Pozdravljeni župljani Starega trga in Babnega Polja. Vaš novi župnik prihaja iz sosednje župnije Bloke. Na Notranjskem sicer že dolgo ne živim več, saj sem gimnazijo, študij ter bogoslovje opravljal v Ljubljani. Za diakona sem bil v Kranju ter kot kaplan tri leta služboval na župnijah v njegovi okolici. Lepo se je vrniti skoraj domov, čeprav Loške doline ter življenja v Vaših dveh župnijah skoraj ne poznam.

Prosim Gospoda, ki me po gospodu nadškofu pošilja k Vam, da bi nam bilo vsem v veselje odkrivati drug drugega ter skupaj iskati Njegovo voljo in navdih. Prosim Vas za potrpežljivost, pomoč ter kakšno spodbudo, saj je vsak začetek naporen.
Hvala Vašemu dosedanjemu župniku Boštjanu, ki me je zelo lepo sprejel ter mi potrpežljivo predstavil obširno delo. Bog mu povrni za vse dobro, kar je storil na obeh župnijah.

Blaž Dobravec, župr.

Vsak dan po večerni sveti maši v Starem trgu.