Vabljeni k nedeljskim svetim mašam

Škofje so nam dali možnost, da se zopet lahko udeležimo svete maše z ljudstvom. Ta poteka pod določenimi varnostnimi pogoji (nošenje maske, razdalja med sedišči, razkuževanje rok). V župniji smo začasno uvedli dodatno nedeljsko mašo, tako da imate možnost varne udeležbe pri bogoslužju. Po prvih dveh nedeljskih bogoslužjih ugotavljamo, da je prostora pri vseh možnih terminih v Starem trgu, (ob 7.00, 8.30 in 10.00) več kot dovolj. Za župljane Babnega Polja (ob 8.30) je cerkev prav tako dovolj velika, zato ni bojazni, da bi vas prišlo preveč! Starejši lahko po novem pridete k sveti maši, kadar vam najbolj ustreza. Veliko vas še ni prišlo k sveti maši, čeprav sedaj ni več razloga, da bi mašo spremljali od doma (razen v primeru bolezni). Odveza od izpolnitve dolžnosti Božje in cerkvene zapovedi zaradi epidemije, od 4. maja ne velja več. Brez evharistije smo duhovno hitro podhranjeni ter versko šibki. Pogrešam večino veroučencev in mladine, zlasti tiste, ki boste jeseni (če bo možno) prejeli zakrament prvega svetega obhajila, spovedi ali birme. Maj se počasi preveša v junij, Marijin mesec v mesec Srca Jezusovega. Naj nam bližnji praznik Binkošti in zapovedan praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi, poživita vero. Sveti Duh naj v nas oživi vse karizme in darove, da bomo veseli in upanja polni kristjani!

URADNE URE SO PO VSAKI SVETI MAŠI.

VSTOPATE Z ZAŠČITNO MASKO.

031 771 113 - župnik Blaž Dobravec