Veliki četrtek

V velikonočno tridnevje smo vstopili z praznovanjem velikega četrtka. Na ta dan se spominjamo postavitve dveh zakramentov: svete evharistije in mašniškega posvečenja.

Pri večerni sveti maši je župnik v spremstvu ministrantov tako kot nekoč Jezus s svojim apostoli slovesno stopil v »dvorano zadnje večerje« in še zadnjič pred veliko nočjo je po župnijski cerkvi zadonela Slava.

Župnik nas je v homiliji spodbujal, da postavimo sveto mašo za srce našega krščanskega življenja ter z nami delil veselje, da je lahko duhovnik.

Ob koncu svete maše je bil s prenosom sv. Rešnjega telesa v »ječo« simbolično zaznamovan začetek Jezusovega trpljenja. Sledila je molitvena ura, v kateri so župljani bedeli ob trpečem Jezusu.

Majda Šraj Mihelčič

foto: Borut Kraševec

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.

V času šolskih počitnic so uradne ure samo po maši.

031 771 113 - župnijski upravitelj

Blaž Dobravec