Veliki petek

Veliki petek je dan Jezusovega trpljenja in smrti na križu, ko se namesto svete maše obhajajo obredi. Cerkev je temna, zvonovi in orgle so tiho.

Na ta dan je bil Jezus kljub svoji veličini nemočen, ponižan, zapuščen in  zasramovan. Del njegove bolečine je v srca župljanov zarezala tudi pesem »Moj Bog, moj Bog, zakaj si me zapustil?«.

Jezusovo trpljenje smo premišljevali s pomočjo pasijona po Janezu. Sledile so slovesne prošnje za vse potrebe, nato pa razgrnitev korpusa. Podobi Jezusa na križu smo se v ponižni drži poklonili s poklekom in poljubom.

Župnik nas je pri obredu nagovoril, da tako kot Jezus v času trpljenja in smrti ni bil sam, tudi mi nismo sami. On naše trpljenje, če mu ga izročamo, spremeni v smisel, upanje in rodovitnost za večno življenje.

Sledil je prenos sv. Rešnjega telesa k božjemu grobu in molitev rožnega venca božjega usmiljenja, ki je ponovno zbral župljane v skupni molitvi.

Majda Šraj Mihelčič

foto: Borut Kraševec

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.

V času šolskih počitnic so uradne ure samo po maši.

031 771 113 - župnijski upravitelj

Blaž Dobravec