Splošna obvestila nov./dec. 2018

TEDEN KARITAS pod geslom »Mladost iz korenin modrosti«, bo potekal od ponedeljka, 26. nov., do prve adventne nedelje. Dobrodelni koncert KLIC DOBROTE bo v sredo, 28. nov. 2016 ob 20h z neposrednim prenosom na 1. programu RTV Slo in Radia Ognjišče. V času koncerta in tudi ves december se zbirajo sredstva za pomoč slovenskim družinam v stiski.

ŽEGNANJE GORENJE POLJANE:
soseska sv. Andreja na Gor. Poljanah obhaja žegnanjsko mašo v soboto, 1. dec., ob 10.00h.

ŽEGNANJE V VRHNIKI:
soseska sv. Frančiška Ksaverja v Vrhniki obhaja žegnanjsko mašo v soboto, 1. decembra, ob 16.30h.

ŽEGNANJE NA BABNEM POLJU:

pred godom svojega zavetnika sv. Nikolaja župnija Babno Polje v nedeljo, 2. decembra, ob 8.30h obhaja farno žegnanje. Pri sveti maši bo nabirka za nova vhodna vrata.

OBISK SV. MIKLAVŽA: sv. Miklavž nas bo s svojim spremstvom obiskal v sredo, 5. decembra. Ob 17.00h v župnijski cerkvi v Starem trgu in ob 19.30h v župnijski cerkvi na Babnem Polju. Hvala občini Loška dolina za pomoč pri izvedbi miklavževanja.

PRVI PETEK: na prvi petek (7.12.) v mesecu decembru bo župnik obiskal bolne in ostarele in jim prinesel Najsvetejše na dom.

BREZMADEŽNO SPOČETJE DEVICE MARIJE obhajamo v soboto, 8. dec. Skupaj z Marijo se pripravljamo na prihod Odrešenika. Med večerno sveto mašo v Starem trgu bo sprejem novih ministrantov.

ČEBELARSKA maša, pri kateri se bodo naši čebelarji priporočili svojemu zavetniku sv. Ambrožu in se spomnili vseh pokojnih čebelarjev, bo v nedeljo, 9. decembra, ob 8.30h v farni cerkvi na Babnem Polju.

DEVETDNEVNICA PRED BOŽIČEM: od nedelje, 16. dec., se bomo z devetdnevnico pripravljali na praznik Jezusovega rojstva. Vsak večer, razen ob nedeljah, bomo devetdnevnico ob 18h začeli s pobožnostjo MARIJO NOSIJO, ko bomo ponesli Marijo po cerkvi s svečkami v rokah. Po sveti maši boste otroci prejeli listke. Kdor bo imel vseh 9 listkov, bo šel v januarju na nagradni izlet.

PRAZNIČNA SPOVED - v nedeljo, 16. dec., bo ob 15.30h v Starem trgu možnost za spoved. Na voljo bo več dekanijskih duhovnikov. Otroci bodo opravili spoved v času verouka.

KONCERT božičnih pesmi skupine KRESNICE ter novega župnijskega mladinskega ansambla bo v nedeljo, 23.12. ob 18.00 v župnijski cerkvi v Starem trgu.

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.