Aktualna obvestila

-VEROUK NA DALJAVO: Slovenski katehetski urad je pripravil kateheze po triadah, ki naj so v času epidemije redna veroučna snov. Kateheze po triadah so dostopne na spodnji povezavi. http://sku.rkc.si/2020/03/28/5-postna-nedelja/

-SPREMLJAJTE Radijski misijon na Radiu Ognjišče, ki bo potekal od nedelje, 29. marca do sobote, 4. aprila 2020.

-KAKO NAJ PO NAVODILU ŠKOFOV POTEKA LETOŠNJE OBHAJANE CVETNE NEDELJE?

Župnik obhaja v zaprti župnijski cerkvi sveto mašo ob 10.00 (ko je prenos svete maše iz mariborske stolnice), brez navzočnosti ljudstva in brez somaševanja. Pri bogoslužju prebere pasijon po Mateju. Župnik naj vernike povabi k spremljanju svete maše po TV SLO 2 ob 10.00.

Škofje določajo, da župnik opravi blagoslov zelenja v zaprti cerkvi brez navzočnosti vernikov. Verniki naj doma pripravijo zelenje (npr. zelenje z vrtov, butare) in ga blagoslovijo z blagoslovljeno vodo. Duhovniki blagoslovljenega zelenja ne smejo deliti vernikom ali jim ga na določenem mestu pustiti na razpolago, saj bi pri tem lahko prišlo do okužb oziroma širjenja epidemije.

Škofje vabijo vse vernike k ogledu tedenskega nagovora nadškofa Zoreta (TV SLO 1, predvidoma ob 11.30).

Duhovniki naj po spletu, e-pošti in socialnih omrežjih župljane povabijo k darovanju za mašne namene in vzdrževanje župnije z nakazili na bančni račun župnije.

Mašnih namenov za župnijo Stari trg in Babno Polje do nadaljnjega ne sprejemam. Se pa toplo priporočam za darove namesto pušice, ki jih lahko nakažete na župnijska TRR-ja.

-ŽUPNIJA STARI TRG PRI LOŽU, Pot na Ulako 5, 1386 Stari trg

TRR: SI56 1915 0500 4075 702  NAMEN: PUŠICA SKLIC: SI99

-ŽUPNIJA BABNO POLJE, Babno Polje 83, 1386 Stari trg

TRR: SI56 1914 6501 3660 468 NAMEN: PUŠICA SKLIC: SI99

Hvala za vsak nakazan dar in podporo. Hvala vsem, ki me pokličete in povprašate o počutju in zdravju. Vsak dan molim za obe župniji ter vas vse blagoslovim z Najsvetejšim. Vsi farani ste v mojem posebnem spominu, ko darujem sveto mašo.        Blaž Dobravec, župr.

ŽUPNIJSKI URAD JE DO NADALJNEGA ZAPRT!

V NUJNIH PRIMERIH POKLIČITE NA SPODNJO ŠTEVILKO

ALI PIŠITE NA ELEKTRONSKI NASLOV.

DOGAJANJE V ŽUPNIJI SPREMLJAJTE PREKO SPLETNE STRANI:

www.zupnija-staritrg.si

ALI FB PROFILA: @svetijurijst