Mesec rožnega venca

MolitevMesec oktober je posvečen Mariji Kraljici rožnega venca. Ta čas naj bo naša priložnost, da poglobimo premišljevanje skrivnosti Jezusovega delovanja in odrešenja.

Molitev rožnega venca ni samo dolgočasno ponavljanje Zdravamarij, ampak ob tem premišljujemo celotno Kristusovo življenje. »Molitev lepa za vsak dan, le moli rad jo, o kristjan...« poje cerkvena pesem. Ker molitve Očenaš in Zdrava Marija,kar same od sebe pridejo iz naših ust, lahko ob tem tudi premišljujemo.

Skrivnosti rožnega venca nas spomnijo na naš odnos do vere, do Boga in do soljudi. Ko smo na poti, v avtu, namesto, da prižgemo televizijo ali brskamo po internetu, namesto, da zavrtimo telefon in se tja v en dan pogovarjamo ali si pošiljamo sms - e, ko nimamo kaj “pametnega” početi, lahko molimo rožni venec. Tako bomo premagovali težave, ki nam jih prinaša življenjski vsakdan. Da se spomnimo na molitev, lahko nosimo vedno s sabo molek ali rožni venec, v žepu, v avtomobilu.