Prišel je advent

Začenja se advent, čas pričakovanja, ki je vedno milostni čas, bolj vznemirljiv kot prazniki sami. Skupaj z Marijo bomo potovali skozi adventne tedne do Božiča. Modro je vzeti za adventno nalogo, spoznavanje življenjske poti kakšnega od velikih ljudi preroških časov ali svetnikov: Abrahama, Mojzesa, Davida, preroka Izaija ali Jeremija, Janeza Krstnika, Marijo ali Jožefa, Avguština, pa tudi Slomška, Grozdeta, Baraga, Vovka, Gnidovca,..

Advent

V adventu Cerkev priporoča, da si vsak kristjan zase naredi program romanja. Pot do cilja je pomembna. Priprava na praznike, notranja in zunanja, je bila vedno nekaj lepega. Poteka v pričakovanju, kakor romarska pot. Advent je pot proti večnosti, ko pričakujemo "pravo" srečanje z Gospodom. In med potjo se človek čisti, da bo za praznike urejen in lep - na pragu večnosti pa pripravljen.

LEP, UMIRJEN IN BLAGOSLOVLJEN ADVENT!

Vsak dan po večerni sveti maši v Starem trgu.