Ko te naslednjič obišče ...

"Ko te naslednjič obišče satan in te spomni na tvojo preteklost, ga ti spomni na njegovo prihodnost!"

Križ

Ta misel nam v velikonočnem času vliva pogum. Res je svet velikokrat zelo neprijazen in ni odsev cvetoče pomladi. Res je tudi, da mi sami z vsemi sposobnostmi, ki jih imamo, tudi nismo posebni slavčki s svojim govorjenjem in ne cvetovi s svojim ravnanjem. Vendar nam narava sama s svojim zelenjem vliva pogum, da je mogoče iz tiste zimske sivine in rjavine otopelosti spet pognati novo življenje, olepšati okolje, razveseliti preprosta srca in pokazati nastavke za bogate sadove.

Če samo razpravljamo o krizah, ki se kar množijo na vseh poljanah človeškega udejstvovanja, lahko obstanemo malodušni za vsak pogum, onemogočeni za vsak podvig, preslabotni za vsako rešitev. In če ob vsem tem gledamo samo še nazaj in se zgrozimo in zgražamo nad vsemi zablodami - pa res usahne vsaka dobra volja, da bi se še borili za kaj dobrega. Satan je na ta način spet uspel vtihotapiti svoj načrt in svoje razmišljanje v našo podzavest. V preteklosti nas je vneto vabil na stranpoti in se smejal, ko smo s takšnim užitkom segali po prepovedanih sadovih ter ustvarjali samo svoj dobiček, spregledali pa brata v stiski. Prav užival je, ko smo se zanašali na svojo logiko in smo smelo uporabljali talente za zgrešene naložbe - pri tem smo seveda spravili Sveto pismo v arhiv, mašo zreducirali na Božič in Veliko noč ter prezirali zakramente. Za poseben uspeh si je štel, da nas je uspel prepričati, da v sodobnem času prepustimo Boga za družbo babicam in ga uporabljamo samo še za strašilo otrokom.

Vendar: »Ko te naslednjič obišče satan in te spomni na tvojo preteklost, ga ti spomni na njegovo prihodnost!«

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.