Kevin Carter

Fotografijo je posnel Kevin Carter v Sudanu leta 1993, sredi grozljive lakote in vsesplošnih kaotičnih razmer zaradi divjanja nasilnih hord. Prikazuje od lakote obnemoglo deklico, ki se plazi proti razdelilnici hrane Združenih narodov kilometer stran. V ozadju čaka mrhovinar na njeno smrt, da jo požre.

Za fotografijo je naslednje leto prejel Pulitzerjevo nagrado, še prej pa so mu očitali, da deklici ni pomagal. Vsem je pojasnil, da so bili delavci centra v bližini in da so ji, na njegovo prošnjo, takoj pomagali. Sam pa je sedel v senco drevesa in ob cigareti jokal.

Marsikdo domneva, da so ti očitki pripomogli k njegovi odločitvi, da je po prejeti nagradi 1994 odpotoval nazaj v Afriko in naredil samomor.

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.