Zaposlenost

Narava

Ko je kmet zjutraj vstal in pogledal skozi okno na travnik, je videl, kako so se narcise razcvetele prav okoli njegovega doma. "Kako lepo!" je vzkliknil. "Rad bi ostal in občudoval cvetlice, a moram iti na polje orat." Ko se je zvečer vrnil, so narcise že odcvetele.

Drugi dan je kmet videl dva vrabčka, ki sta se sedla na okensko polico. Bila sta zelo ljubka in njuno čivkanje zelo  razposajeno. "Kako lepo petje," je zavzdihnil, "a mu bom prisluhnil, ko bom pomolzel krave." Ko se je vrnil, sta ptička že odletela.

Ko je naslednji dan vstal, je zaslišal ropot pred vrati. Pogledal je skozi okno in videl lepega belega žrebca, poskakujočega v jutranjem soncu, kot da ga vabi, naj ga zajaha in odjezdi z njim med polja. "To je najlepši konj, kar sem jih kdaj videl," je rekel. "Vrnil se bom in oddirjal s teboj, brž ko bom popravil ograjo za hišo." Žrebec ga ni čakal, da bi popravil ograjo.

Mnoga leta je bil kmet jutro za  jutrom priča kakšnega čudovitega dogodka pred svojo hišo. Toda potrebno je bilo skrbeti za  kmetijo, zato ni našel časa, da bi se ustavil in občudoval te stvari.

Lepe počitnice in miren dopust!