Vso svojo skrb položite vame

Angleški predsednik Churchill bi moral nekega večera govoriti po radiu. Ker se mu je mudilo, pokliče prvi taksi, naj ga zapelje do radijske postaje. Šofer, ki ga v temi ni spoznal, je rekel, da ne utegne.
»Zakaj pa ne?« ga je vprašal stari politik.
»Zato ker bo sedaj govoril po radiu sam Churchill, pa bi ga rad poslušal.«
Churchill je bil seveda zelo zadovoljen s to šoferjevo izjavo.
Seže v žep in mu da cel funt napitnine. Šofer denar spravi in se nato odreže:
»Naj vrag vzame Churchilla! Vstopite, gospod, peljal vas bom!«

Sveče

Ti tarnaš: »Utrujen sem, ne morem več.« Bog pa pravi: »Jaz vam bom dal počitek!« (Mt 11,28-30)
Ti tarnaš: »Nihče več me ne ljubi.« Bog pa pravi: »Z večno ljubeznijo te ljubim.« (Jn 3,16.34)
Ti tarnaš: »Ne zmorem več.« Bog pa pravi: »Dovolj ti je moja milost!« (Kor 12,9; Ps 91,15)
Ti tarnaš: »Tega ne morem storiti.« Bog pa pravi: »Vse zmoreš v meni, ki ti dajem moč!« (Fil 4,13)
Ti tarnaš: »To nima nobene vrednosti.« Bog pa pravi: »Vse pripomore k dobremu!« (Rim 8,28)
Ti tarnaš: »Ne morem si odpustiti!« Bog pa pravi: »Jaz ti odpuščam.« (1 Jn 1,9; Rim 8,1)
Ti tarnaš: »Pogosto sem zaskrbljen in razočaran.« Bog pa pravi: »Vso svojo skrb položite VAME!« (1 Pt 5,7)