Pravi angel si

Angelček

Angeli so dejavni v senci, delajo čudeže, ne da bi sami vedeli za to!

Angeli so ljudje, ki sevajo »svetlobo«. Svetlo in jasno postane povsod, kjer se pojavijo. Angeli so ljudje, ki nosijo v sebi neko prvobitno rajsko veselje. Verjemi mi, angeli so bitja iz mesa in krvi, ki nevidno držijo svet v ravnovesju. Čutiš, da po njih prodira do nas neka skrivnostna, prvobitna dobrotljivost, ki hoče doseči ljudi. Odsev ljubezni so, ki bi te najraje objela.

Problem imaš. Ne najdeš izhoda. Ne gre več. Ne moreš več. Tedaj dobi nekdo neviden navdih, neke vrste ukaz, naj gre k tebi, ti pomaga, te potolaži, ti da neki namig, pokaže rešitev ali te spodbudi k odločilnemu koraku. Tedaj porečeš: »Saj ti si pravi angel.« Temina se razblini, skrbi izginejo, življenje spet postane svetlo.

Nič koliko takšnih angelov sem že srečal. Včasih kar sredi ceste, v množici ljudi. Pojavili so se iznenada, mi podali roko, rešili problem in spet izginili, ne da bi čakali, da se jim zahvalim. Še so angeli na svetu. Lahko bi jih bilo mnogo več ob tako številnih problemih, ki tarejo ljudi. Vendar ne pridejo za plačilo in po naročilu.
Phil Bosm

Vsak dan po večerni sveti maši v Starem trgu.