Splošna obvestila marec 2017

MOLITEV KRIŽEVEGA POTA: v postnem času molimo skupaj križev pot v farni cerkvi v Starem trgu vsak petek ob 18h, (ob času, ko običajno začenjamo sv. mašo).

Ob nedeljah pa ob 15h: na Križni Gori, v farni cerkvi v Starem trgu in v Babnem Polju ob 14h.
Križev pot v farni cerkvi na postne nedelje pripravijo in vodijo:
na 2. postno - molivci - Marija Romarica
na 3. postno - pevci
na 4. postno - osnovnošolski otroci
na 5. postno - bralci božje besede

ŽEGNANJE NADLESK: po godu svoje zavetnice (17. marec) soseska sv. Jedert v Nadlesku obhaja v soboto, 18. marca, ob 16.30h žegnanjsko sv. mašo. Vabljeni.

God SV. JOŽEF - že v soboto, 18. marca, bogoslužno obhajamo slovesni praznik sv. Jožefa, moža device Marije in Jezusovega rednika. Sv. maše ta dan bodo v Babnem Polju ob 8h zjutraj in zvečer ob 18h v Starem trgu.

TEDEN DRUŽINE 2017 - POGUMNO SRCE: tudi letos bomo od nedelje, 19. marca (god sv. Jožefa) do sobote, 25. marca (slovesni praznik Gospodovega oznanjenja - materinski dan) praznovali teden družine. Letos želimo ob prazniku zavetnika družin izpostaviti pomen možev in očetov. Možje, vabljeni, da prevzamete pobudo in v tem tednu vi vodite MOLITEV PRI VAS DOMA – eno desetko rožnega venca ali običajno večerno molitev.
Ob prazniku sv. Jožefa - na 3. postno nedeljo, 19. marca, bo pri mašah preprost blagoslov vseh fantov in mož.

Praznik GOSPODOVEGA OZNANJENJA: v soboto, 25. marca, obhajamo slovesni praznik Gospodovega oznanjenja Mariji, ki ga praznujemo tudi kot materinski dan.
Vabljeni k večerni sv. maši ob 18h v Stari trg in ob 16.30h v Babno polje.
Otroci se bomo na praznik Gospodovega oznanjenja po sv. maši v Starem trgu s skromnim spominom in programom zahvalili vsem našim mamicam.

PREHOD NA POLETNI ČAS: iz sobote na nedeljo, 26. marca, bomo prestavili urine kazalce za 1 uro naprej.

PRVA SOBOTA: vabljeni k prvosobotni pobožnosti na čast Jezusovemu in Marijinemu Srcu v soboto, 1. aprila, ob 17h v farni cerkvi. Naj bo to naša skupna priprava na obisk kipa Fatimske Matere Božje ob 100 obletnici Fatimskih dogodkov. Na voljo bo tudi spovednik za sv. spoved eno uro pred večerno sv. mašo.

POSTNI SHOD na Križni gori: na 5. postno - tiho nedeljo, 2. aprila, ste popoldne vabljeni ob 14h k molitvi križevega pota pri kapelicah od Sv. Ane do cerkve Sv. križa. Molitev vodijo bralci božje besede. Ob 15h bo v cerkvi sv. Križa na Križni gori sv. maša s postnim nagovorom.
V farni cerkvi boste tudi molili križev pot ob 15h, molitev oblikujete sami.

OLJČNE VEJICE: v farni cerkvi v Starem trgu in Babnem Polju si boste na 5. postno, tiho nedeljo, 2. aprila, vzeli domov oljčne vejice, ki jih bomo potrebovali za praznovanje na cvetno nedeljo. Darovi zanje so namenjeni za primorske župnije, ki nam bodo priskrbele te oljke.