Spološna obvestila junij/julij 2017

POČITNICE NA MORJU - RISIKA - Krk:
Danes popoldne ob 18h odhajamo s prvo skupino otrok in mladih iz župnije z avtobusom na letovanje v župnijo Risika na otoku Krk. Na morju bomo od ponedeljka, 26. junija, do petka, 30. junija.
Z drugo skupino mladih in družin pa bomo na morju od 3. do 7. julija.
V tem času me bo nadomeščal g. Anton Markelj, naš duhovni pomočnik. V nujnih zadevah se obrnite nanj, najlažje ga boste dobili pred ali po večerni sv. maši. Uradoval bo v kaplaniji.

ŽEGNANJE sv. Tomaž - VRH: pred godom svojega zavetnika soseska sv. Tomaža (3.7.) na Vrhu bo v soboto, 1. julija ob 17.30h obhajala žegnanjsko sv. mašo. Vabljeni na Vrh.

ŽEGNANJE sv. Benedikt - KOZARIŠČE:
v soboto, 8. julija, bo soseska sv. Benedikta (11.7.) v Kozariščah pred godom svojega zavetnika obhajala žegnanjsko mašo ob 17.30h. Vabljeni!

ŽEGNANJE sv. Marjeta - ŠMARATA:
v soboto, 15. julija, bo soseska sv. Marjete (20.7.) v Šmarati obhajala žegnanjsko sv. mašo ob 17.30h. Vabljeni!

ORATORIJ 2017: DOTIK NEBES
Tudi letos bomo naši v župniji Stari trg pripravili oratorij in sicer bo prvi teden v avgustu: od 31. julija do 4. avgusta 2017.

Na oratoriju 2017 bomo pod naslovom »Dotik nebes« spoznavali eno najpomembnejših oseb v zgodovini Odrešenja: Božjo mater Marijo.

Želimo si, da ne bi ostalo le pri poznavanju te svete žene, temveč, da bi poskušali Marijo vzeti tudi za svojo "mamo", ki nam pomaga priti v naš večni dom.

Marija je bila izbrana za Božjo Mater, po njej in rojstvu Jezusa Kristusa pa se je Bog sklonil k človeku. Lahko rečemo, da se "nebesa" sklanjajo k človeku. Bog se tudi po Mariji dotika vsakega izmed nas. Dotik je vedno neka osebnega in konkretnega, saj pri tem občutimo drugo osebo. Bog želi biti po Mariji resnično prisoten v našem življenju. Dotik je nekaj lepega, saj v naše življenje prinaša drugo dimenzijo življenja. Biti v Božji in Marijini družbi je najlepše, kar se nam lahko zgodi.

Čaka nas torej tudi letos pet dni - polnih smeha, zabave, zanimivih novih iger, ustvarjalnih delavnic in sploh vsega lepega. Skušali se bomo česa novega naučiti iz Marijinega življenja.
Najlepše je preživljati prosti čas skupaj s svojimi prijatelji, zato vabljeni otroci od 6. leta starosti naprej. Starši boste lahko prijavili otroke od 16. julija naprej (prijavnice boste dobili v cerkvi pod korom).
SESTANEK za mlade animatorje, ki boste pomagali oblikovati oratorij, bo v petek, 14. julija ob 20h v kaplaniji. Več informacij bo v naslednji številki.