Splošna obvestila avgust 2017

ROMANJE K NOVI ŠTIFTI
Sveta maša za romarje iz Kozarišč, ki bodo romali peš in tiste, ki se jim pridružijo pri Novi Štifti, bo v nedeljo, 13. avgusta 2017, ob 16. uri.
Odhod romarjev - pešcev bo v nedeljo, 13. avgusta 2017, ob 6,30 uri zjutraj izpred vaške cerkve v Kozariščah.
Zaradi organizacije avtobusa za povratek in priprave toplega obroka, se morate tisti, ki nameravate romati peš in koristiti topel obrok ali se vračati z avtobusom, prijaviti
Marjanu Truden GSM 041 840 291 ali Jožetu Šumrada - GSM 041 589 359, do vključno četrtka, 10. avgusta 2017.

KRIŽNA GORA - zaobljuba za Pudob in Iga vas: vabljeni, da poromamo na Križno Goro k sv. maši ob 8h v četrtek, 10. avgusta, da izpolnimo zaobljubo ob smrtonosni koleri, ki je kosila po dolini leta 1855.

PRVI PETEK: ker smo na prvi petek v mesecu avgustu imeli še oratorij v Starem trgu, bom obiskal bolne in ostarele ta v petek, 11. avgusta.

SV. LOVRENC - žegnanje za Iga vas in Sigo: po godu svojega zavetnika sv. Lovrenca bo soseska obhajala pri znamenju v Sigi, v soboto, 12. avgusta, ob 17.30h žegnanje. Sv. maši sledi druženje. Vabljeni.

POROKA: v soboto, 12. avgusta, ob 15h se bosta v cerkvi sv. Jurija v Starem trgu poročila KRAŠEVEC Damjan in GERBEC Andreja.

VELIKI ŠMAREN - MARIJINO VNEBOVZETJE:
v torek, 15. avgusta, obhajamo slovesni in zapovedani praznik Marijinega vnebovzetja, veliki šmaren.
Vsako leto se na največji Marijin praznik posvetimo Devici Mariji in izročamo v njeno varstvo. Radi poromajmo ta dan v Marijine romarske cerkve.
Ta dan bo sv. maša
v Starem trgu ob 7h,
v Babnem polju ob 8.30h in
v VIŠEVKU, ki obhaja tudi žegnanje, ob 10h. Vabljeni k Mariji Vnebovzeti!

Sv. ROK - LOŽ - soseska sv. Roka v Ložu obhaja v soboto, 19. avgusta, po godu svojega zavetnika (16. avg.), žegnanjsko sv. mašo ob 17.30h za vse