Splošna obvestila februar 2018

POSTNI ČAS: v sredo, 14. februarja, bomo začeli postni čas, ki nas vabi, da snamemo masko z obraza in srca, z življenja in mišljenja, kajti človekovo življenje ni karneval, ampak nekaj več, od Boga zaupanega in odgovornega.
Postni čas traja 40 dni. Je čas notranje priprave na praznovanje našega največjega praznika - Velike noči, na praznik Jezusovega vstajenja.

Na PEPELNIČNO SREDO se po cerkvah vsako leto opravlja obred pepeljenja. Duhovnik verniku na glavo simbolično posuje blagoslovljen pepel, s čimer se navzven pokaže notranja razpoložlji-vost vernika za spreobrnjenje oziroma svoje poboljšanje življenja.

Kristjani v postnem času pri bogoslužju in v zasebnem življenju več premišljujemo o pomenu Kristusovega trpljenja in njegove smrti na križu. Naše notranje prizadevanje naj bi se na zunaj izražalo v poglobljeni MOLITVI, v POSTU (odpovedi) in v DOBRIH DELIH.

STROGI POST je na Pepelnico in na Veliki petek, zdržek od mesa in mesnih jedi pa vsak petek v postnem času. Post je čas za molitev, dobra dela in odpoved za ljudi v stiski. Sedem petkov v času posta lahko preživimo v bližini z Bogom, skromno v hrani in razvadah, ter solidarni z darovanim časom in pomočjo za ljudi v stiskah. Naj bo post nov začetek za našo dobrodelnost, pogum za dobra dela, obisk starejših in onemoglih, pozornost bližnjim in za vztrajnost v molitvi. Postni čas nas spodbuja, da bomo z novimi začetki postali boljši.

PREVENTIVNA SPODBUDA 40 DNI BREZ ALKOHOLA v znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi nasilja, bolezni in nesreč, ki so posledica prekomernega uživanja alkohola.

POVABILO K POSTNEMU DARU: Letošnji postni dar (v nabiralnik v cerkvi pod korom) bo namenjen za skupnost Ambatoabo na Madagaskarju; za hrano, osebno higieno in zdravila za bolne in ozdravljene gobavce.

MOLITEV KRIŽEVEGA POTA: v postnem času bomo molili križev pot v Starem trgu v farni cerkvi vsak petek ob 18h, (ob času, ko običajno začenjamo sv. mašo).
Ob nedeljah pa ob 15h: na Križni Gori, v farni cerkvi v Starem trgu in v Babnem Polju.
Križev pot v farni cerkvi na postne nedelje pripravijo in vodijo:
na 1. postno - molitveno občestvo Prenova
na 2. postno - molivci - Marija Romarica
na 3. postno - pevci
na 4. postno - birmanci
na 5. postno - bralci božje besede

DELAVNICE MOLITVE IN ŽIVLJENJA: Tisti, ki želite utrditi svojo vero in vstopiti v osebni odnos z Bogom, ali ga poglobiti, ste toplo vabljeni na Delavnice molitve in življenja. V praksi se bomo seznanili z različnimi načini molitve, spoznavali globine Božje ljubezni in se posledično osvobajali strahov in skrbi , ki nas oklepajo v našem vsakdanjem življenju.
Uvodno SREČANJE bo v kaplaniji v Starem trgu, v soboto, 24. 2. 2018 popoldan ob 16h, tako da se boste delavnic lahko udeleževali tudi študentje in tisti, ki zaradi delovnih obveznosti ob delavnikih ne morete. Delavnice bosta vodili Alenka (GSM 068 173 123) in Stanka (GSM 051 316 776). Več si lahko preberete na http://dmz.si/. Pridite in se sami prepričajte, kako veliko lahko Bog uredi v vašem življenju.

PRVI PETEK: v petek, 2. marca, bom obiskal bolne in ostarele po župniji in jim prinesel Najsvetejše na dom.
Možnost za redno mesečno spoved: ob 8h in ob 17h v Starem trgu, v Babnem Polju po maši.

DUHOVNE VAJE: v času zimskih počitnic, od 19. do 23. februarja, bova oba vaša duhovnika odšla na duhovne vaje v Rim (vodil jih bo kardinal Franc Rode). V tem času naju bo nadomeščal g. Lojze Markelj iz Ljubljane in v nujnih primerih sosednji župniki.

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.