Splošna obvestila julij 2018

ŽEGNANJE sv. Benedikt - KOZARIŠČE:
po godu svojega zavetnika bo soseska sv. Benedikta (11.7.) v Kozariščah v soboto, 14. julija, ob 17.30h obhajala žegnanjsko sv. mašo. Vabljeni!

KRIŽNA GORA - v soboto, 21. julija, bo ob 8h zjutraj zaobljubljena sv. maša ob koleri leta 1855 za VRH in PODGORO.

ŽEGNANJE sv. Marjeta - ŠMARATA:
po godu svoje zavetnice bo soseska sv. Marjete v Šmarati v soboto, 21. julija, ob 17.30h obhajala žegnanjsko sv. mašo. Vabljeni!

KRIŠTOFOVA NEDELJA - 22. julij - blagoslov avtomobilov - »MOJ DAR BOGA SLAVI – ZA VSE PREVOŽENE POTI« Vaša dobrota rešuje življenja – to se pokaže vsako leto ob Krištofovi nedelji. Pri svetih mašah bomo molili za božje varstvo na vseh naših poteh, po maši pa bo blagoslov vozil. Ob tej priložnosti vas v imenu misijonarjev prosimo, da tudi letos v zahvalo za srečno prevožene kilometre namenite svoj dar za misijonska vozila.
Bog vam povrni vašo dobroto in naj vas vedno varuje na priprošnjo svetega Krištofa!

ŽEGNANJE sv. Jakob Starejši - PUDOB: po godu svojega zavetnika bo soseska sv. Jakoba (25.7.) v Pudobu obhajala žegnanjsko sv. mašo v soboto, 28. julija, ob 17. 30h. Vabljeni!

VRAŽJI VRTEC - v nedeljo, 29. julija ne bo nedeljske sv. maše v farni cerkvi sv. Nikolaja v Babnem Polju, ampak ob 8.30h v VRAŽJEM VRTCU za vse pobite v Jermendolu in na Vražjem vrtcu. V primeru slabega vremena bo maša v farni cerkvi.

BELJENJE CERKVE V VIŠEVKU:
v tem tednu bomo začeli z beljenjem notranjščine cerkve Marije Vnebovzete v Viševku in srčno upam, da jo bomo uspeli prebeliti do konca meseca julija. V času obnovitvenih del bomo sv. maše, ki so v oznanilih zapisane za Viševek, ob 17.30h namesto v Viševku obhajali v farni cerkvi v Starem trgu.
Ob pogrebih v Viševku bo najprej pogrebni obred pred mrliško vežico, sledi pokop pokojnika, potem pa se bomo odpeljali v Stari trg, kjer bomo v farni cerkvi obhajali mašo zadušnico za pokojnega. Hvala za razumevanje.

MAŠA V VRATIH: g. Simon Onušič bo v nedeljo, 15. julija ob 16h v Vratih maševal za žpk Janeza Voljča, Franceta in Stankota. Vabljeni!

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.