Splošna obvestila februar 2019

Molitveni vstop v postni čas. v noči iz torka, 5. marca na pepelnično sredo, 6. marca bomo imeli v župnijski cerkvi v Starem trgu 24-urno češčenje Najsvetejšega. Najsvetejše bomo izpostavili v torek po sveti maši in ga častili neprekinjeno do večerne maše na pepelnico. V nedeljo, 3. marca se boste pri svetih mašah lahko napisali na list za dežurstvo, ki bo stranskih oltarjih. VABLJENI, da si tekom dneva ali noči za Gospoda vzamete vsaj eno uro časa. Na vsako polno uro bo najprej pol ure tišine za osebno molitev, nato pa boste lahko oblikovali skupno molitev iz pripravljenih knjižic ali rožni venec. Že vnaprej hvala vsem častilcem, saj lahko s skupno molitvijo izprosimo veliko milosti za vaše osebne in skupne (župnijske) namene!

Na prvi petek, 1. marca bom obiskal bolne in ostarele in jim prinesel Najsvetejše na dom.

SREČANJE BRALCEV BERIL, bo v soboto, 2. marca po večerni sveti maši v župnijski cerkvi (ob 18.30) v Starem trgu.

Srečanje članov ŽPS in KLJUČARJEV za župnijo Babno Polje bo v četrtek, 7. marca ob 19.00 v župnijski cerkvi.

KRIŽEV POT bomo molili vsak postni petek pol ure pred sveto mašo (ob 17.30) v Starem trgu, ki ga bodo vodili birmanci. Križev pot bo tudi od 1. do 5. postne nedelje na Križni Gori. Ob 14.00 se zberemo pri I. kapelici pri Sv. Ani. Istočasno, ob 14.00 se bo križev pot molil tudi v obeh župnijskih cerkvah.

SREČANJE KLJUČARJEV vseh podružnic župnije Stari trg, bo v ponedeljek, 11. marca ob 19.00 h v veroučni učilnici.

MINISTRANTSKE VAJE bodo 9. in 16. marca ob 9.00 h.

Soseska svete Jedrt v Nadlesku, bo v soboto, 16. marca ob 16.30h obhajala žegnanjsko sveto mašo. Vabljeni!

V petek, 15. marca ob 19.00 h vabljeni na predavanje: 254 žrtev na križu župnije Stari trg pri Ložu, ki bo v dvorani kaplanije. Predavanje bo vodil g. Stane Okoliš.

Vabljeni na romanje v Medjugorje, ki ga organizira Prenova v Duhu, od torka 23. do petka 26. aprila. Prijave sprejema ga. Marta Strle na 031 487 788.

Za lažjo organizacijo družinskega dopustovanja sporočamo datum poletnega oratorija. Potekal bo v Starem trgu od ponedeljka, 1.7. do petka, 5.7. Več informacij bomo sporočil kasneje.

Ob ponedeljkih med 10.00h in 12.00h

ter vsak dan po sveti maši v Starem trgu.

V času solskih počitnic so uradne ure samo po sveti maši.

031 771 113 - župnijski upravitelj

Blaž Dobravec