Splošna obvestila marec 2019

SREČANJE KLJUČARJEV vseh podružnic župnije Stari trg, bo v ponedeljek, 18. marca ob 19.00 h v veroučni učilnici.

TEDEN DRUŽINE, pod geslom Majhni koraki obhajamo med praznikoma sv. Jožefa in Gospodovega oznanjenja Mariji. Lani so bili v središču zakonci, letos pa so družine z majhnimi otroki. V ponedeljek, 25. marca bo v cerkvi po maši ob 18.00 v Starem trgu kratek program za mamice, blagoslov bodo prejeli tudi očetje.

SKAVTI od 25. marca do 8.aprila 2019 organizirajo akcijo zbiranja starega papirja.

Srečanje članov ŽPS in KLJUČARJEV za župnijo Babno Polje bo v četrtek, 28. marca ob 19.00 v župnijski cerkvi.

MINISTRANTSKE VAJE bodo do velike noči vsako soboto ob 9.00 h v Starem trgu.

Srečanje ŽPS Stari trg, bo v ponedeljek, 1. aprila ob 20.00 h v kaplaniji. To NI šala!

Na prvi petek, 5. aprila bom obiskal bolne in ostarele in jim prinesel Najsvetejše na dom.

PRVI SESTANEK animatorjev za poletni oratorij, bo v soboto, 6. aprila ob 15.00h v veroučni učilnici. Lepo vabljeni vsi, ki ste že bili pri sv. birmi, torej od vključno 9. razreda naprej, do aktivnih študentov. Sestanki so obvezni!

OLJČNE VEJICE: si boste domov lahko vzeli na 5. postno nedeljo, 7. aprila. Darovi zanje so namenjeni za istrske župnije, ki nam jih priskrbijo.

Misijon na Radiu OGNJIŠČE bo od 7. do 13. aprila 2019. Vsak dan bosta misijonska govora ob 10.15 in 17.00. Ponovitev bo vsak večer med 22. in 24. uro.

SPOVEDOVANJE pred velikonočnimi prazniki bo na cvetno nedeljo, 14. aprila ob 15.30h. V farni cerkvi v Starem trgu na voljo več spovednikov. V velikem tednu bo manj možnosti za spoved, zato izkoristite to možnost! Spoved za otroke bo potekala 8. in 9. aprila v času verouka.

LETNI ČAS: s spremembo ure na letni čas, 31. marca, se spremenijo tudi ure svetih maš med tednom!

ŽUPNIJSKO ROMANJE za župljane Starega trga in Babnega Polja v Slomškovo Obsotelje (Bizeljsko, Svete Gore—tam bomo imeli sv. mašo, Olimje, Ponikva). Odhod avtobusa bo v soboto, 4. maja ob 6.00 h izpred župnišča, povratek okoli 21.00h. Cena, ki jo poravnate ob prijavi znaša 25 EUR, (za otroke in mlade do 20. leta 10 EUR) vključuje prevoz, kosilo brez pijače ter nekaj vstopnin. Če bo dovolj interesa, bo možno tudi plavanje v Termah Olimia (do 3h—vstopnino krijete sami), ostali si boste ta čas v Olimju lahko ogledali čokoladnico in Jelenov greben. Prijave že zbiramo v župnišču, prijavite se čimprej, najkasneje do 14. aprila!

Še naprej vabljeni k pobožnosti križevega pota. Ob petkih pred mašo ob 17.30h, ga v Starem trgu oblikujejo birmanci. Ob 14.00 od Sv. Ane na Križno Goro člani ŽPS, v obeh župnijskih cerkvah ob 14.00, pa molitev oblikujete navzoči molivci iz pripravljenih knjižic, ki so na levem stranskem oltarju. V nedeljo, 24. marca ob 15.00 bo na Križni Gori tudi maša (POSTNI SHOD).

Pasijon na cvetno nedeljo berejo člani ŽPS, vloge bomo razdelili na sestanku.

Ob ponedeljkih med 10.00h in 12.00h

ter vsak dan po sveti maši v Starem trgu.

V času solskih počitnic so uradne ure samo po sveti maši.

031 771 113 - župnijski upravitelj

Blaž Dobravec