Splošna obvestila avgust 2019

KRIŽNA GORA - zaobljuba za Pudob in Iga vas: vabljeni, da poromate na Križno Goro v soboto, 10. avgusta ob 8.00 h. Zaobljuba je iz leta 1855, ko je razsajala smrtonosna kolera.

POROKA: v soboto, 10. avgusta, se bosta ob 16.00 h v Sigi poročila Lara KANDARE in Sandi VRATR.

SV. LOVRENC - žegnanje za Iga vas in Sigo: na god svojega zavetnika sv. Lovrenca bo soseska obhajala pri znamenju v Sigi, v soboto, 10. avgusta, ob 16.00h žegnanje. Vabljeni.

ZAOBLJUBLJENO PEŠ ROMANJE K NOVI ŠTIFTI: Odhod romarjev - pešcev bo v nedeljo, 11. avgusta, ob 6.30 h zjutraj izpred vaške cerkve v Kozariščah. Sveta maša pri Novi Štifti bo ob 16.00 h. Več informacij dobite na oglasni tabli pred cerkvijo v Starem trgu ali na TV Oron-u.

VELIKI ŠMAREN - MARIJINO VNEBOVZETJE: v četrtek, 15. avgusta, obhajamo slovesni in zapovedani praznik Marijinega vnebovzetja. Vsako leto se na največji Marijin praznik posvetimo Devici Mariji in izročamo v njeno varstvo. Radi poromajmo ta dan v Marijine romarske cerkve. Ta dan bo sv. maša v Starem trgu ob 7.30h, v Babnem polju ob 8.30h in v VIŠEVKU, ki obhaja tudi žegnanje, ob 10.00h. Vabljeni k Mariji Vnebovzeti!

ŽEGNANJE sv. ROK - LOŽ - soseska sv. Roka v Ložu obhaja v soboto, 17. avgusta, po godu svojega zavetnika, žegnanjsko sv. mašo ob 17.30h za vse pokojne iz soseske. Vabljeni!

ROMANJE NA RAB: v soboto, 24. avgusta, bo romanje na Rab, kjer bomo obiskali grobove naših rajnih, zanje molili in darovali sv. mašo na pokopališču Kampor. Cena prevoza z avtobusom in trajektom je 25 EUR.
Prijavite se s plačilom pri g. Francu TRUDNU v Podgori ali na telefon 01 705 80 53. Zaradi lažje organizacije prevoza, se prijavite do sobote, 17. avgusta! Odhod avtobusa bo iz Starega trga ob 5h zjutraj. Vozil bo preko Babnega Polja. Ne pozabite na osebni dokument. Lepo vabljeni!

MIVA 2019: V župniji Stari trg se je zbralo 2070 EUR, v Babnem Polju pa 320 EUR. V imenu misijonarjev vsem velika hvala!

URNIK VEROUKA za novo veroučno leto ter datum vpisa k verouku bo objavljen v naslednji številki Naših oznanil.

Ob ponedeljkih med 10.00h in 12.00h

ter vsak dan po sveti maši v Starem trgu.

V času solskih počitnic so uradne ure samo po sveti maši.

031 771 113 - župnijski upravitelj

Blaž Dobravec