(september 2012)

Splošna obvestila

ROMANJE DRUŽIN V GORNJI GRAD

Pred nami je novo pastoralno, veroučno in šolsko leto. Naša pastoralna načrtovanja se bodo uresničila v manjših družinah in skupnostih. V veri, da Bog blagoslavlja vsakogar, ki ga povabi v življenje, bi radi izročili v Božje roke svoje delo, skrbi načrte, upanje...

Gornji Grad

S tem namenom ljubljanski nadškof msgr. dr. Anton Stres, ob 550 letnici ljubljanske nadškofije, vabi DRUŽINE v soboto, 1. septembra 2012, v GORNJI GRAD. Veliko družino Cerkve - občestvo - lahko zgradimo s srečanjem in povezanostjo mnogih. Ta gornjegrajska katedrala, nekdaj rezidenca ljubljanskih škofov, nas čaka, da v njej uresničimo in doživimo občestvo, da doživimo Cerkev, da v zbrani množici družin, vernikov, doživimo Jezusa Kristusa. Dopoldanska pesem, kateheze za zakonce, mladostnike in otroke, veliko raznovrstnih delavnic, iger in še kaj, želijo biti uvod - uglaševanje v popoldansko bogoslužje sveto mašo.

Dragi zakonci, starši in vse družine! Naj bo 1. september res dan družin, ki v Gornjem Gradu prosi za blagoslov novega pastoralnega, šolskega in veroučnega leta. Naj bo to dan pričevanja in utrditve naše vere v Jezusa Kristusa.

Program romanja v Gornji Grad:
- ob 10.30h: zbiranje pred cerkvijo sv. Fortunata v Gornjem Gradu
- ob 11h: zakonci in odrasli romarji - prisluhnejo besedam nadškofa Stresa otroci in mladina v likovni, plesni, pevski in biblični delavnici
- ob 15h skupna DRUŽINSKA sv. maša
- ob 16.30h: ogled bližnjih znamenitosti: Mozirski gaj, Marijina cerkev v Novi Štifti in Radmirje.

PRIJAVE:
pri domačem župniku ali
na Pastoralni službi v Ljubljani, Ciril Metodov trg 4,
01/234-75-82, e-pošta: urad.za.druzino.lj@rkc.si

PRVI PETEK in obiskovanje bolnikov ter ostarelih po domovih
Vsak prvi petek v mesecu navadno duhovnika obiskujeva po župniji bolne in ostarele na domu in jim prineseva Jezusa v sveti hostiji. Ob tej priložnosti lahko opravimo tudi sv. spoved, podelimo tudi zakrament bolniškega maziljenja, ki je Božja pomoč v bolezni in starosti. Obisk duhovnika na domu še ne pomeni, da je z bolnikom in ostarelim "že tako hudo", da bo kmalu umrl. To še zdaleč ni res. Mnogi bolniki in ostareli vsak prvi petek v mesecu že več let z vero in velikim hrepenenjem čakajo na Jezusa, ki jim je v tolažbo. Dostikrat rečejo: "O, gospod, samo da ste prišli. Tako sem čakala na Jezusa!"

Če bi še kdo želel, da ga duhovnika za prve petke v mesecu obiskujeva in prineseva Najsvetejše na dom, nama sporočite v farovž.

VEROUK
Začetek veroučnega leta bo v tednu po prazniku Marijinega rojstva - po malem šmarnu. V nedeljo, 9. septembra bo v oznanilih objavljen urnik verouka.

Prvi teden bo najprej VPIS k verouku za vse razrede in sicer:
- v ponedeljek, 10. septembra 2012, ob 17h in po večerni maši
- v torek, 11. septembra 2012, ob 17h in po večerni maši.

URADNE URE
Odslej bova vaša duhovnika imela uradne ure vsak dan in sicer eno uro pred večerno sv. mašo v Starem trgu. Eden od naju bo ta čas zagotovo doma. Če pa želite, pa se lahko prej telefonično dogovorimo tudi za kakšen drug termin preko dneva.