november 2012

Splošna obvestila

DEKANIJSKO SREČANJE župnijskih pastoralnih svetov

V nedeljo, 18. novembra 2012 bo ob 14.30h v Cerknici, v prostorih mladinskega pastoralnega centra srečanje članov ŽPS-jev župnij dekanije Cerknica. Vsi člani lepo vabljeni!

TEDEN ZAPOROV 2012

Od 18. do 24. novembra 2012 bomo obhajali teden zaporov z naslovom: NA POTI ŽIVLJENJA. Povabljeni smo, da molimo tudi za tiste, ki so v zaporu in za njihove družine, za žrtve kaznivih dejanj, zaporskega osebja in vseh tistih, ki zanje skrbijo.

GOD SV. CECILIJE

V četrtek, 22. novembra, goduje sv. Cecilija, zavetnica cerkvene glasbe in cerkvenih pevcev. Ob njenem godu se zahvaljujem organistom, zborovodkinjama in vsem cerkvenim pevcem župnije Stari trg in Babnega polja za zvesto in zavzeto prepevanje pri našem skupnem bogoslužju. Naj vam sv. Cecilija navdihne še mnogo dobre volje, da bo iz vaših ust slišati še veliko lepih in ubranih melodij Bogu na čast, našemu župnijskemu občestvu pa v veselje in zadovoljstvo. Hvala.

TEDEN KARITAS

Od 26. novembra do 2. decembra 2012 bo teden karitas, ki nas bo nagovarjal pod geslom: VESELJE V SOŽITJU. Vabljeni, da vsi skupaj poživimo svojo krščansko dobrodelnost!

ROMANJE prostovoljcev Karitas

V sredo, 28. nov. 2012, bo ROMANJE prostovoljcev Karitas na Slomškovo Ponikvo (ob 11h molitev, ob 12h sv. maša, ki jo bo daroval predsednik Slovenske karitas, mariborski nadškof dr. Marjan Turnšek. Ob 14h bo skupno kosilo v dvorani Celjskega sejma v Celju.

DOBRODELNI KONCERT - "KLIC DOBROTE"

V sredo, 28. nov. 2012, bo ob 20h DOBRODELNI KONCERT - "KLIC DOBROTE" z neposrednim TV prenosom na 1. programu TV Slovenija, Radia Slovenija in Radia Ognjišče. V času koncerta in tudi še ves december bodo zbirali sredstva za pomoč družinam v stiski. Vstopnice za koncert (cena 10 eur) bodo na voljo na škofijskih in na Slovenski Karitas.

NEDELJA KARITAS

V nedeljo, 2. dec. 2012 obhajamo NEDELJO KARITAS, ki naj bo znamenje naše trdne povezanosti s Kristusovo Cerkvijo v občestvih, v katerih delujemo, in pričevanje, da zaupamo v Božjo ljubezen in dobrotljivo usmiljenje, ki nas napolnjuje z neuničljivim upanjem, mladostno zagnanostjo in medsebojno solidarnostjo, tako ob skupnem oltarju, kot tudi v našem vsakdanjem življenju.

POPLAVE 2012

Močno deževje med 3. in 5. novembrom 2012 je povzročilo poplave in veliko škodo na številnih območjih po Sloveniji. Številnim družinam je v kletnih prostorih poplavilo centralno napeljavo in drugo premoženje. Mnogi imajo uničene tudi bivalne prostore, pode, naprave in pohištvo. Slovenska karitas je iz sklada za naravne nesreče že zagotovila začetna sredstva za prvo pomoč najbolj prizadetim (40.000 eur). Pomoč bo še potrebna v naslednjih dneh in tednih, zato so na Slovenski karitas pričeli z dobrodelno akcijo za pomoč PRIZADETIM V POPLAVAH.

SLOVENSKA KARITAS,
Kristanova ulica 1, 1000 LJUBLJANA