Maj 2013

Splošna obvestila

PROŠNJI DNEVI

Pred praznikom Gospodovega vnebohoda obhajamo ti. prošnje dneve, v katerih prosimo Gospoda za blagoslov na polju in za odvrnenje od hude ure. Spodobilo bi se, da bi k tem mašam prišel vsaj eden od vsake hiše. Naravne nesreče nas opominjajo, kako je naše življenje in imetje zelo negotovo. Božja beseda pove: "Nič ni tisti, ki sadi in seje, ampak ta, ki daje rast, Bog."
Kuge, lakote in vojske - reši nas, o Gospod!

To je vzklik iz prošnjih procesij oz. molitev iz procesije na praznik sv. Rešnjega telesa in Krvi. Danes se seveda nekoliko nasmehnemo. Saj imajo vendar vse v rokah službe, ki si jih je družba vzpostavila iz zunanje nuje in ob pobudi osveščenih posameznikov, genijev, ki so začutili potrebo in zmogli organizacijski napor. Medicinske sestre, kot ena temeljnih zdravstvenih služb; gasilci, ki pomagajo ob ognjenih in vodnih ujmah - pa še mnogi drugi ... Vse prav, dokler ne gredo stvari tako široko in globoko narobe, da nam še vedno prav pride starodavna prošnja. In takrat se zavemo, da je vse v božjih rokah.
Sv. maša in molitev v ta namen bo v ponedeljek v Viševku, v torek v Podcerkvi, v sredo pri sv. Petru v Ložu. Vabljeni.

PRAZNIK GOSPODOVEGA VNEBOHODA

V četrtek, 9. maja, obhajamo slovesni praznik GOSPODOVEGA VNEBOHODA, vabljeni k sv. maši ob 8h in ob 19h v Starem Trgu ter ob 18h v Babnem Polju.

SREČANJE MOLITVENEGA OBČESTVA

V sredo, 8. maja, bo po večerni sv. maši redno srečanje molitvenega občestva v dvorani kaplanije. Gost srečanja bo g. Niko Čuk, kaplan v Ilirski Bistrici. Pričeval nam bo o svoji poklicanosti v duhovniški poklic ter nam spregovoril o Mariji v njenem mesecu majniku. Pridružite se nam, vabljeni!

ŠMARNICE

Šmarnice so najlepša slovenska ljudska pobožnost, ki povezuje otroke, mladino in odrasle. Mesec maj je tako postal pravi Marijin mesec, o čemer govorijo tudi lepe majniške pesmi, posvečene "Kraljici majnika".
V letošnjih šmarnicah vsak dan prebiramo zgodbo o FATIMSKIH PASTIRČKIH. Otroci pa skozi ves mesec maj zbirajo tudi nalepke Marijinih podob iz vsega sveta, ki jih lepijo v albumček "IZ NAZARETA PO VSEM SVETU". Vabljeni k šmarnicam!

ŽEGNANJSKA NEDELJA - JEDERT V NADLESKU

Soseska sv. JEDERT v NADLESKU v nedeljo, 12. maja, obhaja žegnanjsko nedeljo. Sv. maša bo ob 10h, pri maši bo ofer za potrebe podružnične cerkve.

POHOD IZ BABNEGA POLJA DO GORIČIC

Zavod Rihtarjeva domačija Vas vljudno vabi na peti pohod Iz Babnega Polja do Goričic – Po poteh izseljenca Franka Trohe Rihtarjevega, sobota, 18. maj 2013, ob 7.30h.
Na ta dan si pohodniki ogledajo tudi vse cerkve ob poti, kot sledi:
- ž. c. sv. Nikolaja, Babno Polje
- p.c. sv. Anton Puščavnik, Babna Polica
- p. c. sv. Tomaž, Vrh
- p. c. sv. Družine, Podgora
- p. c. sv. Jakoba, Pudob
- p. c. sv. Jedrti, Nadlesk
- p. c. sv. Martina, Podcerkev
- p. c. sv. Pankracija, Klance
Zaradi organizacije avtobusnega prevoza so nujne prijave pohodnikov od 16. maja do 18. maja 2013na št. 041/260-985 (Alenka Veber).
Več na www.rihtarjeva-domacija.si

DEKANIJSKO ROMANJE NA BREZJE

V nedeljo 12. maja bomo kot vsako leto poromali na Brezje, sprejemamo prijave!

GLAVNI SHOD NA KRIŽNI GORI

Glavni shod bo na binkoštno nedeljo, 19. maja, ob 10h. Vabljeni, da ob 9h skupaj tudi zmolimo križev pot pri kapelicah do cerkve sv. Križa na Križni Gori. Po vaseh se organizirajte in okrasite kapelice. Skupino iz Podgore, Vrha in Babne Police pa prosimo, da očisti in okrasi cerkev na Križni Gori.

PRVA SVETA SPOVED in PRVO SVETO OBHAJILO

"Najlepši dar, presveti žar
in sreča vsa si bela hostija,
ti, moj zaklad in vir najslajših nad..."

Letošnja slovesnost prvega svetega obhajila bo v nedeljo, 26. maja, ob 10h v farni cekvi sv. Jurija. Ves teden pred praznikom bomo vsak večer prvoobhajanci in njihovi starši prihajali k DEVETDNEVNICI, k bližnji pripravi na praznik. Udeležba prvoobhajancev je obvezna.

SESTANEK za starše prvoobhajancev bo v četrtek, 16. maja, po večerni sv. maši.
Prva sveta spoved bo v petek, 24. maja, ob 18h. Med mašo ob 19h bo na voljo spovednik za starše in sorodnike prvoobhajancev.

Letošnji prvoobhajanci so:

25. ŠEPEC Iza
  26. ŽNIDARŠIČ Jurij
  27. ŽURGA Jure

Vsak dan po večerni sveti maši v Starem trgu.