Junij 2013

Splošna obvestila

POČITNICE NA MORJU - RISIKA - otok Krk

Ministrantje, pevci, mladina in drugi gremo takoj po šoli na morje v RISIKO na otoku KRK:

• 1. teden: od ned 23.6. do pet, 28.6.
  • 2. teden: od ned 30.6. do pet, 5.7.

Sestanek za vse, ki bi šli radi zraven, bo jutri, v ponedeljek, 17. junija ob 19.30h (takoj po večerni sv. maši). Možnost počitnikovanja na morju v Risiki organiziramo predvsem kot nagrada za pridnost in sodelovanje v župniji. Povabljeni so zraven tudi ostali otroci, katerih starši sicer ne bi mogli v teh težkih časih omogočiti tega veselja na morju.

Starše lepo prosim, da za svojega otroka na krajevnem uradu ali po spletu čimprej uredite tudi zdravstveno potrdilo, ki ga potrebujemo za letovanje na Hrvaškem.

ŽEGNANJE na ŠKRILAH

V nedeljo, 23. junija, obhaja soseska sv. Urbana na Škrilah žegnanjsko nedeljo. Vabljeni k žegnanjski sv. maši ob 10h na Škrile!

ŽEGNANJE pri sv. Petru v LOŽU

V soboto, 29. junija, na god apostolov Petra in Pavla obhajamo v Ložu, v mestu, žegnanje. Sv. maša bo ob 10h dopoldan v cerkvi sv. Petra. Vabljeni!

MAŠNIŠKO POSVEČENJE

Ljubljanski nadškof Anton Stres bo v soboto, 29. junija, ob 9h v stolnici sv. Nikolaja v Ljubljani posvetil naslednje diakone:

1. Martin GOLOB, rojen 7.2.1987, iz župnije Šmartno pri Litiji
  2. Branko SETNIKAR, roj. 1.4.1987, iz župnije Polhov Gradec
  3. Marko MOHOR STEGNAR, r.12.7.1988, iz župnije Dob.

Vse novomašnike priporočamo v molitev, hkrati pa tudi priporočamo molitev za nove duhovne poklice.

VINKO ŠEGA (1943 - 2013)

V soboto, 15. junija 2013, je odšel h Gospodu prelat VINKO ŠEGA, duhovnik ljubljanske nadškofije. Rojen je bil 29. maja 1917 v Grahovem pri Cerknici, mašniško posvečenje je prejel 4. julija 1943 v Ljubljani. Duhovniško službo je opravljal v župnijah Grahovo, Žužemberk, Suhor, Šmartno pri Litiji, Javorje pri Litiji, Šentlovrenc, Sela pri Šumberku in Rob. V nedeljo, 16. junija 2013, ga bodo ob 16h pripeljali v župnijsko cerkev v župniji Rob. Pogreb bo v ponedeljek, 17. junija, ob 16h v župniji Rob. Rajnega duhovnika, ki rodom izhaja tudi iz naše župnije (njegova mama izhaja iz Loža), priporočamo v molitev. "Gospod, daj mu večni pokoj. In večna luč naj mu sveti. Naj počiva v miru. Amen."

BABNO POLJE - dan celodnevnega češčenje

V nedeljo, 30. junija, bo v cerkvi sv. Nikolaja ob 13h izpostavljeno Najsvetejše v češčenje, ob 17h pa bo sv. maša za blagoslov na polju. Vabljeni!

OTOK soseska sv. Primoža in Felicijana

V nedeljo, 7. julija, obhaja žegnanjsko nedeljo. Sv. maša bo ob 10h. Vabljeni!

Vsak dan po večerni sveti maši v Starem trgu.