Julij 2013

Splošna obvestila

V tem tednu bo g. kaplan odsoten (bo na drugi župniji nadomeščal duhovnika)

Župnik bo namesto na prvi petek v mesecu, ko je bil odsoten, obiskal bolne in ostarele ta petek (12. julija) in jim prinesel Najsvetejše na dom.

V soboto, 13. julija, bo na Križni gori ob 8h zaobljubljena sv. maša za Vrh in Podgoro. Vabljeni, da se udeležimo sv. maše.

V nedeljo, 14. julija, bo soseska sv. Kancijana na GOR. JEZERU obhajala žegnanjsko nedeljo. Vabljeni ob 10h k praznični sv. maši za sosesko sv. Kancijana.

V nedeljo, 21. julija, pa praznuje žegnanje soseska sv. Marjete v ŠMARATI. Ob 10h bo žegnanjska sv. maša. Vabljeni!

KRIŠTOFOVA NEDELJA

Blagoslov avtomobilov - v nedeljo, 21. julija, je Krištofova nedelja. Po vseh mašah bo blagoslov vaših vozil in ob tem tudi akcija vaših darov za misijonska vozila. V nabiralnik boste lahko oddali svoje darove za vsak srečno prevožen kilometer za vozila, ki jih MIVA kupuje za naše misijonarje. Vsem darovalcem Bog povrni z večnimi darovi!

Kakor v preteklih letih tudi letos vabljeni prijatelji in znanci pokojnega župnika Janeza VOLČA, Franceta in Stankota, ljubitelji planin, da se udeležite sv. maš ob njihovi obletnici smrti. V soboto, 20. julija, ob 18h v kapeli Marije Snežne na Kredarici. V nedeljo, 21. julija, ob 16h v kapeli sv. Cirila in Metoda v Vratih. Obakrat bo maševal g. Simon Onušič. Vabljeni!

VRAŽJI VRTEC

V nedeljo 28. julija, ne bo nedeljske sv. maše v farni cerkvi sv. Nikolaja v Babnem Polju, ampak ob 8.30h v VRAŽJEM VRTCU - za vse pobite. V primeru slabega vremena bo sv. maša v cerkvi.

ORATORIJ v naši dolini

Od ponedeljka, 29. julija, do petka, 2. avgusta, bo tudi v naši župniji potekal oratorij, počitniški teden za otroke in mlade animatorje. To so dnevi veselja, ki jih otroci skupaj z animatorji preživijo v domačem kraju. Glavni namen oratorija je kvalitetno in zabavno preživljanje počitnic, skupaj pa se bomo tudi kaj novega naučili za življenje.
STARŠI lahko na oratorij prijavite otroke stare od 5 do 13 let. Izpolnjene prijavnice, ki jih dobite pod korom v farni cerkvi, oddajte v farovž ali kaplanijo.
Prispevek za udeležbo na oratoriju je 20 eur na otroka. Za vsakega naslednjega družinskega člana samo 5 eur dodatno. V ceno so vključeni pripomočki, majice, dnevni obrok, material, ki ga bomo uporavljali v raznih delavnicah in drugi stroški, ki gredo zraven v organizacijo tega velikega župnijskeg dogodka.

Vsak dan po večerni sveti maši v Starem trgu.