Splošna obvestila

ORATORIJ 2013: Bog je z nami!

V tednu pred nami, od ponedeljka, 29. julija, do petka, 2. avgusta, bo v Loški dolini za 112 otrok in 15 animatorjev potekal oratorij. Narnijska ladja za farovžem nas že vabi na svoj krov, da bomo preko zgodbe, raznih ustvarjalnih delavnic in iger spoznavali pravljični svet Narnije.

Program za otroke se bo vsak dan začenjal ob 9h in končal s spuščanjem oratorijske zastave v popoldanskem času ob 15.30h. Ker so napovedani zelo vroči dnevi, zelo priporočamo, da vsak otrok s seboj prinese tudi kakšno pokrivalo za na glavo. V torek bomo imeli tudi vodne igre z veliko vode, zato ta dan prinesete tudi kopalke. V četrtek zvečer pa nas Narnijski kralj Kaspijan vabi na kraljevsko večerjo in nočitev pod šotori na travniku pod Ulako. Zvečer ob 7h bomo z otroci oblikovali ti. oratorijsko mašo, po njej sledi večerja in še velika igra z izzivi Narnijske dežele. Za nočitev iz četrtka na petek se bomo še temeljiteje dogovorili na oratoriju.

Hvala vsem, ki podpirate te lepe skupne trenutke za naše otroke.

Bogu se priporočamo za njegovo varstvo in blagoslov.

PRVI PETEK

G. kaplan Erik v teh dneh odhaja na novo župnijo, vendar želi, da bi še tokrat obiskal bolnike in ostarele in jim na dom prinesel Najsvetejše. Obisk bo opravil v sredo, 31. julija. Župnik pa bo zaradi oratorija svoje obiskal v soboto, 3. avgusta.

KAPLAN ODHAJA

G. kaplanu Eriku se tudi sam osebno iskreno zahvaljujem za vse njegovo delo v naši župniji. Upam, da se bo v novi župniji Kranj - Zlato Polje, kamor odhaja za župnika, lepo vživel. Njegov odhod pa pomeni za našo župnijo precejšnjo spremembo, saj bomo ostali brez kaplana. Ker ostajam sam, se bo moralo marsikaj tudi prilagoditi in spremeniti.

Odslej bomo imeli nedeljske sv. maše:

• v Starem Trgu ob 7h in ob 10h,
  • v Babnem Polju ob 8.30h,
  • žegnanja na podružnicah pa ob 15h.

Po godu svoje zavetnice, soseska sv. Ane v nedeljo, 4. avgusta, obhaja žegnanje. Sv. maša bo ob 15h. Vabljeni!

V soboto, 10. avgusta, bo na Križni gori ob 8h zjutraj zaobljubljena sv. maša za Pudob in Igo vas.

V nedeljo, 11. avgusta, obhaja žegnanje soseska sv. Roka v Ložu, sv. maša bo popoldne ob 15h. Vabljeni.

MARIJINO VNEBOVZETJE

V sredo, 15. avgusta, obhajamo slovesni in zapovedani praznik MARIJINEGA VNEBOVZETJA - veliki šmaren. Vsako leto se na Njen največji praznik na poseben način izročamo Devici Mariji in njenemu varstvu. Poromajmo tudi v Marijine romarske cerkve. Sv. maše ta dan bodo v Starem Trgu ob 7h, v Babnem Polju ob 8.30h in v Viševku, ki obhaja žegnanje, ob 10h. Vabljeni!

Soseska sv. Družine v Podgori v soboto, 17. avgusta, obhaja žegnanje, večerna sv. maša bo ob 20h.

v nedeljo, 18. avgusta, pa obhaja žegnanje soseska sv. Tomaža na Vrhu. Sv. maša bo ob 15h.

Vsak dan po večerni sveti maši v Starem trgu.