Splošna obvestila marec 2016

MOLITEV KRIŽEVEGA POTA:
vsak POSTNI PETEK ob 18h v farni cerkvi v Starem trgu najprej molimo križev pot, potem sledi sv. maša.
na POSTNE NEDELJE
ob 15h v farni cerkvi v Starem trgu:
- na 3. postno nedeljo - vodijo cerkv. pevci
- na 4. postno nedeljo - vodijo birmanci
- na 5. postno nedeljo - bralci bož. besede
ob 15h na Križni gori: oblikujete sami

POSTNI SHOD na Križni gori: na 5. postno - tiho nedeljo, 13. marca, ste popoldne vabljeni ob 14h k molitvi križevega pota pri kapelicah od Sv. Ane do cerkve Sv. križa. Molitev vodijo bralci božje besede. Ob 15h bo v cerkvi sv. Križa na Križni gori sv. maša s postnim nagovorom.
V farni cerkvi boste tudi molili križev pot ob 15h, molitev oblikujete sami.

PRVI PETEK: v petek, 4. marca, bom obiskal bolne in ostarele po župniji in jim prinesel Najsvetejše na dom.
Možnost za redno mesečno spoved: ob 8h ob 17h v Starem trgu, v Babnem Polju po maši.

PRVA SOBOTA: vabljeni k prvosobotni pobožnosti na čast Jezusovemu in Marijinemu Srcu v soboto, 5. marca, ob 17h v farni cerkvi. Naj bo to naša skupna priprava na obisk kipa Fatimske Matere Božje. Na voljo bo tudi spovednik za sv. spoved eno uro pred večerno sv. mašo.

OLJČNE VEJICE: v farni cerkvi v Starem trgu in Babnem Polju si boste na 5. postno, tiho nedeljo, 13. marca, vzeli domov oljčne vejice, ki jih bomo potrebovali za praznovanje na cvetno nedeljo. Darovi zanje so namenjeni za primorske župnije, ki nam bodo priskrbele te oljke.

ŽEGNANJE NADLESK: po godu svoje zavetnice (17. marec) soseska sv. Jedert v Nadlesku obhaja v soboto, 19. marca, ob 16.30h žegnanjsko sv. mašo. Vabljeni. Ofer pri maši bo namenjen za ureditev škarpe okrog cerkve sv. Jedert.

God SV. JOŽEF - v soboto, 19. marca, obhajamo praznik sv. Jožefa, Jezusovega rednika. Ker moramo letošnji praznik Gospodovega oznanjenja zaradi VELIKEGA PETKA (25. marec) prestaviti, bomo letos materinski dan obhajali kar skupaj s sv. Jožefom. Naj bo torej letos ta dan kar DAN STARŠEV, dan očetov in mater, dan, ko se bomo spomnili in se zahvalili svojim očetom in materam. Sv. maše na sv. Jožefa bodo v Babnem Polju ob 8h in zvečer ob 18h v Starem trgu.

RADIJSKI MISIJON na radiu Ognjišče:
Od 13. do 19. marca 2016 bo v programu Radia Ognjišče potekal 11. Radijski misijon, ki ga bodo vodili papeški pridigar p. Raniero Cantalamessa in slovenski bratje kapucini. Začetek bo v Vipavskem križu (13.3.) ob 10h in sklep bo 19.3. ob 10h pri svetem Jožefu v Mariboru. Somaševanje bo vodil nadškof metropolit Alojzij Cvikl.

Program:
10.15 Predstavitev kapucinskega svetnika v luči Božjega usmiljenja.
12h Prenos sv. maše iz kapucinske cerkve, kjer bo relikvija sv. p. Pija
17h Osrednji nagovor p. Cantalamesse
20h Prenos rožnega venca
21h Ponovitev nagovora in predstavitve svetnika.
Od 14.3. do 18.3. bo ob 11h molitvena ura in ob 12h sveta maša. Na prvi (13.3.) in zadnji (19.3.) dan misijona bo molitvena ura ob 9h in sveta maša ob 10h. Nadaljujemo s tradicijo t.i. SPOVEDNEGA DNE na cvetni petek (18.3. 2016). V vsaki dekaniji po Sloveniji bo ena cerkev, kjer bo priložnost za spoved od jutra do večera (pri nas bo v župniji Cerknica). Za ta dan (18.3.) so naši škofje dali tudi pobudo, da se naj organizira na željo papeža Frančiška 24 ur za Gospoda - 24 urno češčenje Najsvetejšega, ki se lahko poveže s 24 urnim spovedovanjem.

SPOVEDOVANJE pred velikonočnimi prazniki: na cvetno nedeljo, 20. marca, bo ob 15.30h v farni cerkvi sv. Jurija v Starem trgu na voljo več dekanijskih duhovnikov za sv. spoved pred prazniki. Vabljeni, da očiščenih src praznujemo naš največji krščanski praznik.

POSTNE DUHOVNE VAJE v ŽELIMLJEM:
za osnovnošolske otroke in srednješolce
- Post 2016
26.-28. februar: fantje in dekleta (4. do 7. razred)
4.-6. marec: fantje in dekleta (8. in 9. razred)
11.-13. marec: fantje in dekleta (9. razr.+srednješolci)

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.