Romanje družin v Gornji Grad

Ob praznovanju 550-letnice ljubljanske nadškofije nas ljubljanski nadškof Anton Stres vabi, da v soboto, 1. septembra skupaj poromamo v Gornji Grad. V tej zibelki ljubljanske škofije bomo prosili za trdnost vere v naših družinah, za sožitje med generacijami, za pravilne odločitve pri vzgoji, za blagoslovljen začetek novega šolskega, veroučnega in pastoralnega leta. Prosili bomo za milost, da bomo kot apostoli tudi mi prejeli moč, ko pride v nas Sveti Duh in bomo njegove priče (prim. Apd 1,8).

Program romanja v Gornji Grad:
- ob 10.30h: zbiranje pred cerkvijo sv. Fortunata v Gornjem Gradu

- ob 11h: zakonci in odrasli romarji - prisluhnejo besedam nadškofa Stresa; otroci in mladina se udeleži likovne, plesne, pevske in biblične delavnice

- ob 15h skupna DRUŽINSKA sv. maša

- ob 16.30h: ogled bližnjih znamenitosti: Mozirski gaj, Marijina cerkev v Novi Štifti in Radmirje.

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.