Romanje na Brezje

BREZJE,

narodno svetišče Marije Pomagaj. V mesecu januarju se vsa naša dekanija Cerknica pripravlja na romanje na Brezje, da bi skupaj molili za duhovne poklice in obhajali sv. mašo. Na to romanje se bomo skupaj za vso dekanijo pripravili v župnijski cerkvi v Starem Trgu pri Ložu, v petek, 18. januarja. Ob 16.30h bo rožni venec, ob 17h bo sv. maša, ki bo potekala tako, da bo na začetku daljše spraševanje vesti in priprava na spoved, ki jo bo vodil fančiškan iz Brezij, p. Bogdan. Po sv. maši pa bo predavanje o Brezjah, ki ga bo pripravil Jože Dežman, direktor arhiva Republike Slovenije.

V nedeljo, 20. januarja, pa z avtobusom poromamo na Brezje. Še nekaj mest je prostih. Pridružite se nam. Odhod avtobusa bo v nedeljo ob 12.45h iz Babnega Polja, ob 13h iz Starega trga.

Vsak dan po večerni sveti maši v Starem trgu.