Celodnevno češčenje

V torek, 23. aprila, obhajamo god sv. Jurija, farnega zavetnika v Starem trgu. Ta dan bomo obhajali tudi DAN CELODNEVNEGA ČEŠČENJA SVETEGA REŠNJEGA TELESA. Celodnevno češčenje svetega Rešnjega telesa je velik trenutek za vsakega izmed nas, za župnijo in naš kraj, v katerem je naš dom. Ta dan nam Bog sam prihaja naproti in želi biti z nami. Vabi nas žejne in obtežene, da nas okrepča. Bog ne potrebuje našega češčenja, ampak ga potrebujemo mi, da bomo bolj ljudje in bolj bratje in sestre med seboj.

Sredi tega sveta, kjer je dragocena vsaka minuta, si kristjani privoščimo dan celodnevnega češčenja SRT. Vrata tabernaklja bodo odprta in Jezus, skrit v podobi kruha, bo na našem oltarju čakal vsakega od nas. »Pridite k meni vsi, ki se trudite in ste obteženi in jaz vas bom poživil…!« (Mt 11,28)

Povabljeni, da skupaj molimo in si izprosimo na priprošnjo našega zavetnika sv. Jurija Božji blagoslov.
08.00 : sv. maša
09.00 : Podgora, Vrh, Babna Polica
10.00 : Dane, Klance, Jezero, Laze, Otok
11.00 : Nadlesk, Podcerkev
12.00 : Stari trg, Pudob
13.00 : Markovec, Knežja Njiva, Vrhnika
14.00 : Iga vas, Viševek
15.00 : Šmarata, Kozarišče
16.00 : Bloška Polica, Lož, Podlož, Sv. Ana
17.00: osnovnošolski otroci, prvoobhajanci
18.00: SLOVESNI ZAKLJUČEK, sv. maša, pete litanije Srca Jezusovega, zahvalna pesem in blagoslov z Najsvetejšim.