Oratorij 2013

Letošnji ORATORIJ 2013 - BOG JE Z NAMI: od ponedeljka, 29. julija do petka, 2. avgusta.

Program oratorija se bo začel zjutraj ob 9. uri in končal ob 16. uri.

Zgodba za Oratorij 2013 Bog je z nami svoje osrednje sporočilo zajema iz knjige Zgodbe iz Narnije: Potovanje Jutranje zarje Cliva Staplesa Lewisa (v letošnjem letu bomo obhajali 50.-obletnico avtorjeve smrti). Junakov zgodbe je tokrat več (izstopa deček Evstahij s svojo zgodbo spreobrnjenja) – različen nabor oseb kaže na različne življenjske zgodbe in težave, s katerimi posadka Jutranje zarje prihaja pred leva Aslana, velikega kralja in stvarnika dežele Narnije, v kateri se njihove prigode dogajajo. Aslan vsakega izmed njih rešuje in nagovarja osebno, vsem pa vseskozi daje spoznanje o svoji ljubeči bližini in vsenavzočnosti, opogumlja in govori: Bodite pogumni! Jaz sem! Ne bojte se! Aslan je lik, ki v Zgodbah iz Narnije simbolizira Jezusa in on je tisti, h kateremu pluje posadka Jutranje zarje v naši zgodbi. Ladja, na kateri plujejo, simbolizira cerkveno občestvo, ki se skupaj izogiba čerem in premaguje viharje na morju v zaupanju in veri.

URADNE URE:

Ob ponedeljkih med 10.00 in 12.00 ter vsak dan po sveti maši.

V času šolskih počitnic so uradne ure samo po sveti maši!

VSTOPATE Z ZAŠČITNO MASKO.

031 771 113 - župnik Blaž Dobravec