Prvo sveto obhajilo

PRVO SVETO OBHAJILO
Letos se na praznik prvega svetega obhajila pripravlja 26 fantkov in deklic iz obeh župnij. Slovesnost bo v nedeljo, 25. maja, ob 8.30h v Babnem Polju (2 prvoobhajanki) in ob 10h v Starem trgu (24 prvoobhajancev). Ves teden pred praznikom bomo vsak večer ob 18h prvoobhajanci in njihovi starši prihajali k ti. DEVETDNEVNICI, k bližnji pripravi na njihov praznik. Udeležba prvoobhajancev je obvezna, otroci naj pridejo vsaj 15 min pred mašo. Po maši bodo vsak dan tudi krajše vaje za sodelovanje pri nedeljskem slavju.

Čiščenje cerkve bo v petek ob 14h.

Prva sveta SPOVED, ki je tudi praznik za otroke, ki se pripravljajo na prvo srečanje z Jezusom, bo v petek, 23. maja, ob 17h.
V tem času bo na voljo tudi spovednik za starše in sorodnike prvoobhajancev.

V nedeljo se bo v Starem trgu ob 10h sprevod prvoobhajancev skupaj z obema staršema začel pred kaplanijo, prvoobhajanci bodo med mašo spredaj v prezbiteriju okrog oltarne mize, za starše slavljencev pa bodo rezervirane prednje klopi. Prosim, da to upoštevate.

Letošnji prvoobhajanci iz župnije Stari trg:
GERBEC Lara

Iz župnije Babno polje:
JANEŽ Lana
LIPOVEC Lara

Toplo vam priporočam, da se tudi v svojih osebnih molitvah spomnite vseh letošnjih 26 fantkov in deklic iz drugega razreda verouka, da bi bil tudi njim Jezus v Presveti hostiji vse življenje zaupen življenjski sopotnik.

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.