SV. BIRMA

Slovesnost podelitve zakramenta sv. birme za 41 letošnjih birmancev (8. in 9. razred verouka) bo v torek, 1. maja, ob 8h v župniji Babno Polje, ob 10h v župniji Stari trg. Birmovalec bo g. ljubljanski pomožni škof Franci ŠUŠTAR.

IZPIT za birmance pred duhovnikom izpraševalcem iz škofije bo v soboto, 21. aprila, od 11h naprej v kaplaniji. Opravljeni izpit je pogoj za pristop k zakramentu sv. birme.

DEVETDNEVNICA: Birmanci, botri in starši bomo v tednu pred birmo (od 23. do 30. aprila) vsak dan ob 19h obhajali bližnjo pripravo in skupno molitveno »devetdnevnico«. Udeležba na tej devetdnevnici je za birmance obvezna, za starše in botre pa zelo priporočena.

SREČANJE z g. škofom birmovalcem Francem Šuštarjem bo v četrtek, 26. aprila, ob 18h. Vse naše farno občestvo (veroukarji, ministranti, birmanci, starši, botri, pevci, ključarji in člani ŽPS... pričakamo škofa ob 18h v farni cerkvi. Po sv. maši bo imel škof tudi srečanje s ključarji in člani ŽPS iz obeh župnij.

SESTANEK za starše birmancev bo v torek, 24. aprila ob 18h (pred večerno sv. mašo) v farni cerkvi sv. Jurija v Starem trgu. V sredo, 25. aprila, ob 17h pa v farni cerkvi sv. Nikolaja v Babnem Polju.