Splošna obvestila april/maj 2018

SKAVTSKA AKCIJA ZBIRANJA STAREGA PAPIRJA: vsako leto nas naši skavti vabijo, da jim pomagamo zbirati odpadni papir. Od petka, 27. aprila, do ponedeljka, 14. maja bo na parkirišču pod farovškim skednjem pri farni cerkvi v Starem trgu postavljen kontejnar, v katerega lahko prinesete odpadni papir. Pomagajte našim skavtom.

TEDEN MOLITVE ZA DUHOVNE POKLICE:
v tednu od 15. do 22. aprila bo vsa vesoljna Cerkev molila za duhovne in predvsem duhovniške poklice. Brez duhovnikov smo izgubljeni. To čutijo že mnoge župnije, ki nimajo svojega pastirja. Zato si v tem tednu podajmo roke in jih sklenimo v skupni molitvi. Postanimo Cerkev, ki rojeva duhovnike, »Božje poslance«, da bo bodo »varovali šibke, postavili pokonci padle, poiskali izgubljene, vsem pomagali in vsem s svojo roko pokazali varno pot v večno domovino« (A. M. Slomšek). Na 4. velikonočno nedeljo ob našem farnem žegnanju bomo obhajali nedeljo Dobrega Pastirja. Gospoda bomo torej prosili tudi, da nam nakloni nove duhovne poklice.

SV. BIRMA:
slovesnost podelitve zakramenta sv. birme za 41 letošnjih birmancev (8. in 9. razred verouka) bo v torek, 1. maja, ob 8h v župniji Babno Polje, ob 10h v župniji Stari trg. Birmovalec bo g. ljubljanski pomožni škof Franci ŠUŠTAR.

IZPIT za birmance pred duhovnikom izpraševalcem iz škofije bo v soboto, 21. aprila, od 11h naprej v kaplaniji. Opravljeni izpit je pogoj za pristop k zakramentu sv. birme.

DEVETDNEVNICA: Birmanci, botri in starši bomo v tednu pred birmo (od 23. do 30. aprila) vsak dan ob 19h obhajali bližnjo pripravo in skupno molitveno »devetdnevnico«. Udeležba na tej devetdnevnici je za birmance obvezna, za starše in botre pa zelo priporočena.

SREČANJE z g. škofom birmovalcem Francem Šuštarjem bo v četrtek, 26. aprila, ob 18h. Vse naše farno občestvo (veroukarji, ministranti, birmanci, starši, botri, pevci, ključarji in člani ŽPS... pričakamo škofa ob 18h v farni cerkvi. Po sv. maši bo imel škof tudi srečanje s ključarji in člani ŽPS iz obeh župnij.

SESTANEK za starše birmancev bo v torek, 24. aprila ob 18h (pred večerno sv. mašo) v farni cerkvi sv. Jurija v Starem trgu. V sredo, 25. aprila, ob 17h pa v farni cerkvi sv. Nikolaja v Babnem Polju.

1. MAJ - sv. Jožef, zavetnik delavcev
Vsako leto začenjamo mesec maj s praznikom sv. Jožefa delavca, praznikom delavcev. Torej praznik očetov in mater, ki dneve in dneve dajete svoje najboljše življenjske moči za ljubi kruhek. Praznik svetega Jožefa, delavca, nas zato nujno sprašuje o delavnosti, zanesljivosti, pravičnosti in poštenosti, kakršen je sveti Jožef bil. O pravičnosti in poštenosti delavcev in delodajalcev in sicer na vseh področjih življenja. O pošteno opravljenem delu in o pravičnem plačilu za opravljeno delo.

MARIJIN MESEC MAJNIK - ŠMARNICE: Šmarnice za otroke z naslovom PRIPOVEDI O MARIJI je napisal Lojze Kozar ml. »Po Mariji k Jezusu,« je bila in je še vedno najbolj varna pot za srečno večnost, da bi nebeško Gospo čim bolje spoznali, se navdušili nad njo in jo posnemali. Tako bomo zanesljivo izpolnili Jezusovo voljo in zaživeli kot dobri ljudje, kristjani in državljani. Otroci boste vsak dan za spodbudo dobili tudi nalepko z Marijino podobo.
Šmarnice za odrasle z naslovom FATIMSKA PASTIRČKA NAS UČITA ŽIVETI pa je pripravil p. Branko Petauer OCist.

PRVI PETEK: na prvi petek v mesecu, 4. maja, bom obiskal bolne in ostarele in jim prinesel Najsvetejše na dom.

FLORJANOVA NEDELJA: 6. maja, bo pri sv. maši v Babnem Polju ob 8.30h in v Starem trgu ob 10h postroj in blagoslov gasilcev ter sv. maša na čast sv. Florjanu za vse žive in pokojne gasilce iz obeh župnij.

Exodus TV

Obveščamo vas, da je televizijski kanal Exodus TV, tudi na naši kabelski televiziji. Za vse ki imajo digitalne televizije je že viden na digitalnem kanalu. Za tiste, ki imajo še stare televizorje bo viden preko analogne programske sheme do konca tega meseca na kanalu ch 39. Hvala vsem, ki so podpisali peticijo lansko leto in hvala tudi vsem, ki ste pomagali pri zbiranju podpisov. Hvala tudi občini, katera je uspešno sodelovala pri pogajanjih z Inatelom. Hvala troedinemu Bogu za božji blagoslov in božjo pomoč.

Krščevanje v Starem trgu

Krščevanje v Starem trgu je vsako prvo in tretjo nedeljo v mesecu. Z župnikom ali s kaplanom se osebno ali telefonično dogovorite za pripravo na krst, ki je običajno v ponedeljek ali torek zvečer po večerni sv. maši. Na pripravi naj bosta samo starša, da se lažje pogovorimo (otroka zaupajte ta čas v varstvo). Otrokovi botri potrebujejo tudi potrdilo o sposobnosti za botra, če so iz druge župnije, domači pa naj se ogasijo pri župniku (da se malo spoznamo). Krst je lahko med ali pa največkrat po nedeljski sv. maši ob 10h.