Splošna obvestila junij 2019

MINISTRANTSKE VAJE bodo v soboto, 15. junija ob 9.00 h v Starem trgu.

KNEŽJA NJIVA : na večer praznika sv. Trojice v soboto, 15. junija, ob 17.30h soseska Sv. Trojice obhajala žegnanje.

OBISK PEVCEV IZ ŽUPNIJE ZALI LOG: v nedeljo, 16. junija nas bodo obiskali pevci iz župnije Zali Log iz Selške doline. Pri sv. maši ob 10.00 h bodo tudi prepevali in potem nadaljevali z ogledom lepot Loške Doline.

PRVI PETEK za mesec JULIJ bo IZJEMOMA v petek, 28. junija. Takrat bom obiskal bolne in ostarele in jim prinesel sv. obhajilo na dom.

ŽEGNANJE pri SV. PETRU V LOŽU: Na god svojega zavetnika bo soseska Lož v soboto, 29. junija, ob 17.30h obhajala žegnanjsko sv. mašo. Vabljeni!

ŽEGNANJE na VRHU: po godu zavetnika sv. Tomaža, bo v soboto, 6. julija soseska Vrh obhajala žegnanje. Sveta maša bo ob 17.30h. Vabljeni!

VRTNICE 2019: Pri svetih mašah med tednom z branjem vrtnic premišljujemo o molitvi, veri in ljubezni ter častimo Jezusovo srce z litanijami.

DUHOVNIŠKO POSVEČENJE v naši nadškofiji bodo prejeli: Gregor Bregar—Ljubljana Šentvid, Tadej Ložar Dol pri Ljubljani, Rok Pogačnik—Radovljica, Vito Urbanija—Moravče.

ZAHVALA: mnogi ste bili v zadnjem času naprošeni za raznovrstno pomoč okoli župnišča ali za akcije na Križni Gori. Res sem zelo vesel in hvaležen vsakomur, ki si je vzel čas in priskočil na pomoč. Prvoten in bistven namen župnije je naša povezanost z Jezusom, hkrati pa je župnija tudi kraj povezovanja, služenja in druženja. Vesel sem, ker obe dimenziji lepo živita. Hkrati ste vabljeni tudi vsi ostali župljani, da se nam pridružite ob kaki prihodnji akciji pri fari ali na podružnicah.
Bog povrni vsem z obiljem milosti!
Blaž, župr.

Aktualna obvestila

- PRVI PETEK za mesec JULIJ bo IZJEMOMA ta petek, 28. junija. Obiskal bom bolne in ostarele in jim prinesel sv. obhajilo na dom.

- ŽEGNANJE pri SV. PETRU V LOŽU: Na god svojega zavetnika bo soseska  Lož v soboto, 29. junija, ob 17.30h obhajala žegnanjsko sv. mašo. Vabljeni!

- V nedeljo, 30. junija ob 14.30h Prenova v Duhu organizira srečanje v Zagrebu. Predaval bo p. Smiljan Kožul. Za prevoz na srečanje se lahko prijavite pri Marinki Troha na 041 224 598.

- Molimo za letošnje novomašnike, ki jih bo gospod nadškof posvetil v soboto, 29. junija ob 9.00 h v ljubljanski stolnici.

Krščevanje v Starem trgu

Krščevanje v Starem trgu je vsako tretjo nedeljo v mesecu. Z župnikom se osebno, po telefonu ali e-pošti dogovorite za PRIJAVO na krst. PRIPRAVA na sveti krst je običajno na četrtek pred krstno nedeljo ob 19.00 v zimskem, oz. ob 20.00 v letnem času. Če je možno, naj bosta na pripravi samo starša, da se lažje pogovorimo (otroka zaupajte ta čas v varstvo). Otrokovi botri potrebujejo tudi potrdilo o sposobnosti za botra, če so iz druge župnije, domači pa naj se ogasijo pri župniku (da se malo spoznamo). Krst je lahko med ali pa največkrat po nedeljski sv. maši ob 10h.

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.

V času šolskih počitnic so uradne ure samo po maši.

031 771 113 - župnijski upravitelj

Blaž Dobravec