Splošna obvestila december 2018

Polnočnica bo v Starem trgu ob 24.00h, na Babnem polju pa ob 21.00h. Na božič, 25. decembra, bosta praznični sv. maši v Starem trgu ob 9.00h in na Babnem Polju ob 8.30h.

BLAGOSLOV KONJ: na god sv. Štefana, v sredo, 26. dec., bodo sv. maše ob 8.30h na Babnem Polju in v Starem trgu ob 10.00h. V Šmarati pri cerkvi sv. Marjete bo ob 14.00h tradicionalni blagoslov konj.

ŽEGNANJE V PODGORI: na predvečer nedelje sv. Družine, v soboto, 29. decembra, bo soseska v Podgori ob 16.00h obhajala žegnanje. Nabirka pri maši bo namenjena za strošek električne razsvetljave kapele in el. zvonjenja.

BLAGOSLOV OTROK: na nedeljo sv. Družine, 30. dec., bo pri vseh nedeljskih mašah blagoslov otrok.

malo ŽEGNANJE V ŠMARATI: na zadnji dan starega leta 31.12. 2018, na Silvestrovo, bo ob 19h sveta maša v Šmarati.

KOLEDOVANJE: Tudi letos vas bodo na domu obiskali koledniki (sv. Trije kralji), da bi zbirali darove za projekte slovenskih misijonarjev. Koledovanje bo v obeh župnijah v soboto, 5. januarja. Bog povrni Vsem dobrotnikom.

MINISTRANTSKIH VAJ v mesecu januarju ne bo!

BABNA POLICA: po godu svojega zavetnika bo soseska sv. Antona Puščavnika na Babni Polici v soboto, 19. jan. ob 16.30h obhajala žegnanjsko sv. mašo. Vabljeni!

Od ponedeljka, 25. februarja pobiram mašne namene za april in maj.

V letu 2019 ne bo prvega sv. obhajila, saj bodo otroci k temu zakramentu pristopili v 3. razredu veroučne šole.

Statistika za leto 2017 bo predstavljena v prihodnji izdaji Našega oznanila.

VERSKI TISK Pred nami je mesec januar, ko bomo ponovno premislili, kaj bomo prihodnje leto gledali, poslušali in brali. V teh mesecih se odločamo, katere časopise ali revije bi sploh še imeli naročene. Vabim vas, da ponovno preračunate in mogoče boste le našli kakšen evro za redno naročilo na versko tiskano besedo.
OGNJIŠČE - 34,30 € , DRUŽINA - 109,20 €, Misijonska obzorja – 9.00 €, Prijatelj - 11,70 €, Mohorjeve knjige za leto 2019 – 48 €

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.