Splošna obvestila december 2019

ZDELOVANJE ADVENTNIH VENČKOV: za otroke bo v sodelovanju s Skavti v soboto, 30. novembra ob 9.15h v prostorih kaplanije. S seboj naj otroci prinesejo okraske, škarje za veje ter svečke. Pri svetih mašah na 1. adventno nedeljo jih bomo blagoslovili.

ŽEGNANJE GORENJE POLJANE: na god svojega zavetnika bo soseska sv. Andreja na Gor. Poljanah v soboto, 30. nov., ob 15h obhaja žegnanjsko sv. mašo. Vabljeni!

MINISTRANTSKE VAJE: bodo v soboto, 7. in 21. decembra ob 9.00 v Starem trgu.

TEDEN KARITAS pod geslom »Dobro iz vsakega srca«, bo od ponedeljka, 25. 11., do prve adventne nedelje. Dobrodelni koncert KLIC DOBROTE bo v sredo, 27. nov. ob 20.00h z neposrednim prenosom na 1. programu RTV SLO in Radia Ognjišče. V času koncerta in tudi še ves december se zbirajo sredstva za pomoč slovenskim družinam v stiski.

ŽEGNANJE V BABNEM POLJU: pred godom svojega zavetnika sv. Nikolaja, bo župnija Babno Polje v nedeljo, 1. decembra, ob 8.30h obhajala farno žegnanje.

ČEBELARSKA maša, pri kateri se bodo naši čebelarji priporočili svojemu zavetniku sv. Ambrožu in se spomnili vseh pokojnih čebelarjev, bo v nedeljo, 1. decembra, ob 10.00h v farni cerkvi sv. Jurija v Starem trgu.

OBISK SV. MIKLAVŽA: sv. Miklavž nas bo s svojim spremstvom obiskal v četrtek, 5. decembra. Ob 17.00h v župnijski cerkvi v Starem trgu in ob 18.30h v župnijski cerkvi v Babnem Polju. Prijave zbiramo v župnišču v času uradnih ur. Starši prijavite svoje otroke najkasneje do ponedeljka, 2. decembra. Prispevek je 5 EUR na otroka, hvala tudi občini Loška dolina ter Skavtom za pomoč pri izvedbi miklavževanja.

PRVI PETEK: na prvi petek, 6.12. v mesecu decembru bom obiskal bolne in ostarele in jim prinesel Najsvetejše na dom. Kjer želite obiska duhovnika na domu pred prazniki, predhodno sporočite v župnišče.

ŽEGNANJE V VRHNIKI: Po godu svojega zavetnika, v soboto, 7. decembra, ob 16.00h soseska sv. F ran čiška Ksaverja v Vrhniki obhaja žegnanjsko mašo. Vabljeni!

PRAZNIK BREZMADEŽNEGA SPOČETJA DEVICE MARIJE obhajamo na nedeljo, 8. dec. Skupaj z Marijo se pripravljamo na prihod Odrešenika, Božjega in Njenega Sina. Med deseto sveto mašo bodo v Starem trgu sprejeti novi ministranti. Po maši se min istranti dobimo v župnišču na krajšem praznovanju.

ZALOŽBA EMANUEL: bo v nedeljo, 15. 12. po 10. maši pred cerkvijo prodajala knjige in zgoščenke. Vabljeni, da med prazniki prek branja obogatite svojo vero.

DEVETDNEVNICA PRED BOŽIČEM: od ponedeljka, 16. dec., se bomo z devetdnevnico pripravljali na praznik Jezusovega rojstva. Vsak večer, razen v nedeljo, bomo devetdnevnico ob 18.00h začeli s pobožnostjo MARIJO NOSIJO. Otroci se zberete pred cerkvijo in ob vhodu v cerkev prejmete svečko, s katero boste v procesiji spremljali Marijo. Po sveti maši boste otroci prejeli listke. Kdor bo zbral vse, bo šel januarja na nagradni izlet.

PRAZNIČNA SPOVED - v nedeljo, 22. dec., bo ob 15.30h možnost za spoved, na voljo bo več dekanijskih duhovnikov. Otroci bodo spovedani v času verouka v tednu pred devetdnevnico, med 9. in 12. dec.

KONCERT skupine KRSNICE bo v nedeljo, 22. 12. ob 18.00 h v župnijski cerkvi v Starem trgu.

LUČ MIRU: bodo Skavti raznašali po vaseh v soboto, 21. dec. Lahko jo boste dobili tudi na sejmu ter pri vseh nedeljskih mašah, 22. decembra.

Ob ponedeljkih med 10.00h in 12.00h

ter vsak dan po sveti maši v Starem trgu.

V času solskih počitnic so uradne ure samo po sveti maši.

031 771 113 - župnijski upravitelj

Blaž Dobravec