Splošna obvestila marec 2020

Kot omenjeno poleg svetih maš do preklica ni možnosti prejema svete spovedi, odpade celoten verouk, petkova in nedeljska pobožnost križevega pota, srečanja molitvenih skupin, srečanja mladih, animatorjev, skavtov, pevcev, zakonskih skupin in ministrantov. Prav tako odpade sobotno čiščenje cerkve.

Preložijo se volitve za novo sestavo ŽPS. Prav tako odpade predviden blagoslov obnovljene notranjosti zvonika (19.3.) ter praznovanje ob materinskem dnevu na obeh župnijah (25.3.).

V smrtni nevarnosti je ob ustrezni zaščiti dovoljena podelitev bolniškega maziljenja. Pogreb se opravi brez pogrebne maše in samo z najožjimi sorodniki. Pogrebna maša bo darovana po preklicu navodil.

Po navodilu škofovske konference je v času epidemije za zdrave osebe možen obisk cerkve, vendar je lahko na enkrat v cerkvi največ 10 oseb.

Cerkev v Starem trgu je odprta vsak dan med 10.00 in 12.00 ter med 16.00 in 18.00. Odprt je le glavni vhod, kjer je tudi možnost razkuževanja rok. Prosimo, če pred napravo, ki samodejno dozira razkužilo odprete obe dlani in si razkužilo temeljito vtrete.

Cerkev v Babnem Polju je odprta v času, ko je oznanjena redna sveta maša.

POZIV K MOLITVI:
V Starem trgu se bo vsak večer ob 20.00 oglasil veliki zvon ter celotno župnijo povabil k molitvi. Takrat ste vern iki posebej povabljeni, da se doma ustavite, ugasnete različne zaslone naprav ter zmolite Oče naš, Zdrava Marija, Slava Očetu ter litanije sv. Roka. Ta svetnik velja za priprošnjika v hudih nalezljivih boleznih.

Založba Družina brezplačno daje v uporabo bogoslužni mesečnik Magnifikat, ki ga dobite z vpisom spodnje povezave v spletni brskalnik:http://www.druzina.si/flip/revije/magnificat/2020/3m/mobile/index.html S tem priročnikom lahko zelo lepo oblikujete družinsko nedeljsko bogoslužje Božje besede ter prejem duhovnega obhajila.

LITANIJE SVETEGA ROKA
Gospod, usmili se, Kristus, usmili se, Gospod, usmili se, Kristus, sliši nas, Kristus, usliši nas
Bog Oče nebeški, – usmili se nas. Bog Sin, Odrešenik sveta, Bog Sveti Duh, Sveta Trojica, en sam Bog. Sveta Marija, – prosi za nas. Sveti Jožef, Sveti …I.., zavetnik naše župnije
Sveti Rok, veliki Božji prijatelj
Sveti Rok, zvesti Jezusov posnemovalec
Sveti Rok, zgled evangeljske čistosti
Sveti Rok, ljubitelje evangeljskega uboštva
Sveti Rok, vzor evangeljske pokorščine
Sveti Rok, dosleden v krepostih
Sveti Rok, pribežališče bolnikov
Sveti Rok, moč slabotnih
Sveti Rok, zdravnik kužnih bolnikov
Sveti Rok, opora zdravstvenim delavcem
Sveti Rok, vzornik krepostnega življenja
Sveti Rok, zgled ljubezni do bližnjih
Sveti Rok, navdih zdravstvenim delavcem
Sveti Rok, rešitelj v času kuge in drugih nalezljivih bolezni
Sveti Rok, obramba ob izbruhu epidemije hudih bolezni
Sveti Rok, naš mogočni priprošnjik
Sveti Rok, tolažba umirajočim
Mi grešniki, - prosimo te usliši nas.
Na priprošnjo svetega Roka, Gospod, usliši naše zaupne molitve
Na priprošnjo svetega Roka nas varuj nalezljivih bolezni
Na priprošnjo svetega Roka nam daj zdravilo za dušo in telo
Na priprošnjo svetega Roka nam bodi tolažba v naših stiskah
Na priprošnjo svetega Roka nam pomagaj zdržati v težavah in preizkušnjah
Na priprošnjo svetega Roka nam utrdi zaupanje v tvojo previdnost
Na priprošnjo svetega Roka nam daj milost iskrenega kesanja
Na priprošnjo svetega Roka nam podeli moč za spreobrnjenje
Na priprošnjo svetega Roka nas navdihuj za dela ljubezni do bližnjih
Na priprošnjo svetega Roka naj napredujemo v dobrem
Na priprošnjo svetega Roka naj živimo dosledno krščansko življenje
Na priprošnjo svetega Roka nam podeli srečno zadnjo uro.
Na priprošnjo svetega Roka, Gospod, milostno usliši naše prošnje.
Jagnje božje, ki odjemlješ grehe sveta, – prizanesi nam, o Gospod.
Jagnje božje, ki odjemlješ grehe sveta, – usliši nas, o Gospod.
Jagnje božje, ki odjemlješ grehe sveta, – usmili se nas.
Prosi za nas, sveti Rok, naš mogočni priprošnjik. Da postanemo vredni obljub Kristusovih.
Molimo. Vsemogočni veči Bog! V svoji previdnosti si nam svetega Roka dal za mogočnega priprošnjika v hudih nalezljivih boleznih, svojim vernim pa si v težkih trenutkih zgodovine na njegovo priprošnjo vedno delil tolažbo, pomoč in zdravje. Pomagaj nam tudi zdaj, ko je zaradi epidemije nove gripe ogroženo zdravje in življenje številnih ljudi doma in po svetu.
Varuj nas in reši strahu pred okužbo. Daj dovolj moči zdravstvenim delavcem in vsem, ki skrbijo za bolnike.
Navdihuj nas, da bomo tudi mi sledili zgledu svetega Roka in po svojih močeh pomagali vsem, ki potrebujejo našo pomoč in bližino. Naj zdravi na duši in telesu nenehno slavimo tvojo dobroto. Po Kristusu, našem Gospodu. Amen.

Poleg molitve, berite Sveto pismo ter duhovno literaturo! Spremljajte: hozana.si, biblija.net, radio-ognjisce.si, katoliska-cerkev.si,

… V angleščini: ewtn.com, catholic.com,...

ŽUPNIJSKI URAD JE DO NADALJNEGA ZAPRT!

V NUJNIH PRIMERIH POKLIČITE NA SPODNJO ŠTEVILKO

ALI PIŠITE NA ELEKTRONSKI NASLOV.

DOGAJANJE V ŽUPNIJI SPREMLJAJTE PREKO SPLETNE STRANI:

www.zupnija-staritrg.si

ALI FB PROFILA: @svetijurijst