Splošna obvestila september 2019

DEKANIJSKA KONFERENCA: v sredo, 4. septembra bo naša župnija gostila srečanje dekanijskih duhovnikov. Lepo vabljeni, da se nam pridružite v prvem delu, ki bo v župnijski cerkvi v Starem trgu. Ob 9.00 h bo molitev rožnega venca, ob 9.30 h pa sledi sveta maša, ki jo bo vodil dekan Maks Ipavec.

PRVI PETEK: na prvi petek v mesecu, 6. septembra, bom obiskal bolne in ostarele ter jim prinesel Najsvetejše na dom.

ŽEGNANJE na LAZAH: soseska bo žegnanjsko sveto mašo obhajala v soboto po angelski nedelji, 7. septembra ob 17.30. Vabljeni!

VEROUK: z veroukom bomo začeli 16. septembra. Vpis otrok za vse razrede ve-rouka bo v prostorih kaplanije v učilnici: v ponedeljek, 9. sept. in v torek, 10. sept., oba termina med 15h in 17h. Ob tej pri-ložnosti starši s seboj prinesite tudi otrokovo spričevalo, dobili boste tudi zvezke in knjige, ki jih bo otrok potreboval za vero-uk. Urnik verouka bo v kratkem objavljen na internetni strani ter na panoju pred cerkvijo. Verouk bo za vse razrede potekal le v kaplaniji v Starem trgu. Sledimo navodilu nadškofije, ki naroča, naj se verouk po župni-jah in na soupravah kolikor je le mogoče zdru-žuje in povezuje v eno enoto. Za prvo triado bo verouk zaradi prevoza po 15.00 oz. 16.00 uri.

MAŠA ZA PARA IN TETRAPLEGIKE: v sklopu srečanja invalidov, ste vabljeni na sveto mašo v soboto, 14. sept. ob 11.00 h v Starem trgu.

ŽEGNANJE na DOL. POLJANAH: dan pred godom Žalostne Matere Božje bo soseska na Doljnih Poljanah v soboto, 14. sept., ob 17.30h obhajala žegnanjsko sv. mašo.

ŽEGNANJE na KRIŽNA GORI - dan po prazniku povišanja sv. Križa bo v nedeljo, 15. sept., ob 10.00h na Križni Gori žegnanjska maša. Sv. maše ob 10.00 h v Starem trgu ne bo!

STIČNA MLADIH - v soboto, 21. septembra bo vseslovensko srečanje mladih v Stični. Za prevoz se prijavite do 15. sept. v župnišču, ob prijavi pri-spevate 12 EUR za prevoz in vstop-nino. Odhod avtobusa bo izpred kaplanije ob 7.00 h.

SLOMŠKOVA NEDELJA, 22. sept.: pri sv. maši ob 10.00 h v Starem trgu bomo blagoslovili šolske torbe in se priporočili Bogu za blagoslovljeno vero-učno in šolsko leto. Pri maši bodo sode-lovali veroučenci.

1. SEJA ŽPS 2019/20 bo v ponedeljek, 23. septembra ob 20.00 v kaplaniji. Vsi člani lepo vabljeni.

MLADINSKA SKUPINA se začne po sre-čanju v Stični. Prvo srečanje bo v petek, 27. septembra. ob 20.00 v župnišču. Vabljeni srednješolci in študentje.

Za + Franca Trudna iz Nadleska so domači darovali za gregorijanske svete maše. Name-sto cvetja in sveč so zbrane darove namenili za misijon s. Jože Sterle v Ukrajini.

OBNOVITVENA DELA: v jesenskem in zim-skem času se bo izvajala restavracija dotraja-nega stranskega oltarja v Podcerkvi. Če bo vreme primerno se bo obnovila tudi fasada na zvoniku v Pudobu. Omenjena dela ob nabirkah vaščanov sofinancira Občina Loška dolina, za kar se ji že vnaprej lepo zahvaljujemo.

Ob ponedeljkih med 10.00h in 12.00h

ter vsak dan po sveti maši v Starem trgu.

V času solskih počitnic so uradne ure samo po sveti maši.

031 771 113 - župnijski upravitelj

Blaž Dobravec