Advent

S prihodnjo nedeljo začenjamo adventni čas ter novo cerkveno leto. Cerkev nas v pripravi na božiče praznike vabi, da se na praznovanje pripravimo predvsem z molitvijo in dobrimi deli. Adventni venec postavite na vidno mesto, da vas bo vabil k pripravi na Gospodovo rojstvo. Povabim vas, da se po družinah ob večerih zberete ob adventnem venčku, preberete zgodbo iz adventnega koledarja ter kaj zmolite. (Adventni koledar z zgodbo bodo otroci prejeli pri verouku, lahko pa ga vzamete tudi v cerkvi). Letos nam zgodba predstavi življenje misijonarja p. Miha Drevenška, ki je dolga leta deloval v Zambiji. Otroci si bodo lahko izdelali nabiralnike, v katerih bodo zbirali denar za lačne otroke. Nabiralnike bodo položili na sveti večer ali na božič v župnijske jaslice. V župnijskih cerkvah bo že od začetka adventa postavljena jelka, ki nas bo vse vabila k dobrodelnosti. Otroci naj za vsakih pet storjenih dobrih del s pomočjo staršev izdelajo okrasek in ga ob nedeljah prinesejo ter obesijo na jelko. Naj se jelka čimprej in čimbolj okrasi. Milosten advent vsem!

Blaž, žpk.

URADNE URE:

Ob ponedeljkih med

10.00 in 12.00 ter

vsak dan po sveti maši.

Ob nedeljah in praznikih ni

uradnih ur.

031 771 113 - župnik Blaž Dobravec