Splošna obvestila junij 2018

24 UR MOLITVE in POSTA ZA DOMOVINO
20. in 21. junija 2018 smo pred praznikom državnosti povabljeni k skupni molitvi za našo domovino. »PRIJATELJ, GLOBLJE POGLEJ!« Prijavite se lahko v molitveno verigo na www.nasadomovina.si!

POČITNICE NA MORJU - RISIKA: Tudi letos bomo v okviru župnije letovali na morju na otoku KRK v Risiki. Skupne počitnice so namenjene za ministrante, pevce, mladino in družine z več otroki:
- 1. teden: od pon. 25.6. do pet. 29.6.
- 2. teden: od pon. 2.7. do pet. 6.7.
S prvo skupino otrok in mladih, ki bomo letovali v Risiki na Krku, odhajamo z avtobusom. Odhod bo v nedeljo, 24. junija, ob 18h izpred farovža, vračamo se prav tako z avtobusom v petek, 29. junija, ob 21h zvečer.
V tem času me bo nadomeščal g. Anton Markelj, naš duhovni pomočnik. V nujnih zadevah se obrnite nanj, najlažje ga boste dobili pred ali po večerni sv. maši v Starem trgu. Uradoval bo v kaplaniji.

BABNO POLJE - CELODNEVNO ČEŠČENJE:
v nedeljo, 24. junija, bo v župniji Babno polje dan celodnevnega češčenja. Vabljeni k molitvi pred Najsvetejšim. Jutranja nedeljska maša bo kot običajno ob 8.30h, ob 13h bo izpostavljeno Najsvetejše v češčenje, ob 17h pa bo zaključek molitve s sv. mašo.

ŽEGNANJE sv. Peter LOŽ: soseska sv. Petra v Ložu bo na god svojega zavetnika v petek, 29. junija, na praznik apostolov Petra in Pavla obhajala žegnanjsko mašo ob 17.30h.

ŽEGNANJE na VRHU pri sv. Tomažu: pred godom svojega zavetnika bo soseska sv. Tomaža na Vrhu v soboto, 30. junija, ob 17.30h obhajala žegnanjsko mašo. Vabljeni.

PRVI PETEK - v mesecu juliju bom obiskal bolne in ostarele in jim prinesel Najsvetejše na dom šele v soboto, 7. julija, ko se vrnemo iz letovanja na morju.

MAŠNIŠKO POSVEČENJE v letu 2018
V ljubljanski nadškofiji bodo v petek, 29. junija, ob 9h na praznik apostolov Petra in Pavla v ljubljanski stolnici posvečeni v mašnike:
1. Primož MEGLIČ,
roj. 13.8.1993 iz župnije Ivančna Gorica
2. Marko MRLAK,
roj. 15.4.1966 iz župnije Žiri
3. Peter STELE,
roj. 5.7.1989 iz župnije Komenda.

Iz redovnih skupnosti:
4. kapucin br. Miroslav PAVČEK, roj. 11.2.1983 iz župnije Zagorje ob Savi
5. cistercijan p. Jona VENE, roj. 10.4.1981 iz župnije Ljubljana sv. Peter.
6. V Trstu (v Italiji) je že bil 2. junija posvečen Tomaž KUNAVER, roj. 15.3.1984 iz župnije Ljubljana Sv. Križ.
V vsej Cerkvi na Slovenskem bo letos posvečenih 19 novomašnikov.
Molimo zanje, da bi bili dobri Jezusovi duhovniki!

URADNE URE:

VSAK DELAVNIK PO