ARHIV NOVIC

Moja in tvoja župnija

Nekdo je prišel k župniku in mu dejal, da so se pravkar preselili in da bi se rad vključil v župnijo. Toda pripomnil je, da ne misli vsako nedeljo hoditi k maši, brati Sveto pismo, sodelovati v cerkvi kot pevec ali bralec, se vključiti v župnijsko karitas in pomagati bolnim in ostarelim. Prav tako se ne more obvezati, da bo svoje otroke redno pošiljal k verouku.

Župnik mu je dejal, da je sicer vesel njegove odločitve, da se želi vključiti v župnijo, a je dodal, da je župnija, v katero se on želi vključiti, na drugem koncu mesta.

Ko je mož prišel na naslov, ki mu ga je župnik dal, se je znašel pred zapuščeno cerkvijo in pred praznim župniščem ter razpadajočimi veroučnimi prostori.

Božo Rustja; ZGODBE ZA SREČO V DRUŽINI
Cerkve mora neprenehoma opravljati tri glavne naloge: 1. izročati ljudem sporočilo o ljubečem in nadvse dobrem Bogu; 2. zahvaljevati se Bogu in ga slaviti; 3. narediti Božjo ljubezen prepoznavno z bratskim ravnanjem med seboj in v zavzemanju za zapostavljene v naši družbi.