ARHIV NOVIC

Vsi sveti

Pred nami je letošnji november, ki se začne s pomenljivim praznikom Vseh svetih. Praznik, ki je temelj naše vere, a v zavesti ljudi vedno bolj izgublja pravi pomen. V javnosti se je v zadnjih desetletjih se je vedno govorilo zgolj o dnevu mrtvih, za povrh pa se ljudje oprijemajo običajev, ki prihajajo od drugod.

Praznik vseh svetih je vesel praznik, ki vlije vsako leto veliko tolažbe in poguma vsem, ki so se podali na pot Kristusovih blagrov. V veri v Jezusa s potrpežljivostjo in ljubeznijo premagujejo notranje stiske in zunanje bridkosti in težave. Praznik vseh svetih je praznik nas vseh. Nas, ki smo še na poti, ujeti v to zemeljsko življenje, in praznik neskončnega števila ljudi, ki so dosegli izpolnitev svoje vere, večni mir. Praznik vseh svetih nas povezuje z njimi, predvsem pa z neskončno skrivnostnim Bogom.