Splošna obvestila oktober 2018

ROŽNI VENEC: molimo vsak dan kot župnijska družina v farni cerkvi v Starem trgu ob 18.30h (potem sledi maša ob 19.00h). V Babnem Polju se rožni venec moli vsak dan ob 18h. Za vsak dan v Starem trgu pripravlja in vodi molitev rožnega venca ena skupina:
v ponedeljek: otroci od 1. do 4. razreda (dogovorimo se pri verouku)
v torek: otroci 5.,6. in 9. razreda (dogovorimo se pri verouku)
v sredo: birmanci (dogovorimo se pri verouku)
v četrtek: starejši, upokojenci
v petek: mladina
v soboto: cerkveni pevci

1. PETEK: na prvi petek v mesecu, 5. oktobra, bo župnik obiskal bolne in ostarele. Kjer še želite obisk duhovnika na domu, sporočite v župnišče.

KRIŽNA GORA: v nedeljo, 21. oktobra, bo ob 15h zadnji romarski shod. Lepo vabljeni.

MISIJONSKA NEDELJA: obhajamo jo 21. oktobra. Molitev in nabirka za misijone, ki jo ima Katoliška Cerkev ta dan po vsem svetu, je namenjena srčnim misijonarjem.

ŽPS srečanje članov bo v ponedeljek, 22.10. ob 20.00 v veroučni učilnici. Člani boste vabilo ter dnevni red prejeli po pošti.

MAŠNE NAMENE za januar in februar bomo začeli sprejemati od 29.10. naprej!

PUDOB: na podružnični cerkvi sv. Jakoba starejšega bomo še pred zimo zamenjali streho z novo kritino (bobrovec). Po zadnjem vetrolomu je streha na severni strani v kritičnem stanju. Investicijo bo krila župnija, priporočamo se za darove podpore.

PRENOVA VEROUČNE UČILNICE: veroučno učilnico nam je še pred novim veroučnim letom uspelo na novo prebeliti ter namestiti nekaj uporabne opreme (projekcija, ozvočenje). Verouk in ostala srečanja bodo tako potekala v osveženem in sodobnejšem prostoru.

ZAČETEK SKAVTSKEGA LETA: bo v soboto, 27.10.2018. Več informacij bodo sporočili kasneje.

NEDELJSKA SVETA MAŠA: s spremembo ure na zimski čas (28.10.), bo jutranja maša trajno prestavljana na 7.30h.

SPOVED PRED VSEMI SVETIMI: v nedeljo, 28. oktobra, bo ob 15.30h v farni cerkvi v Starem trgu priložnost za sv. spoved pred prazniki, spovedovalo bo več dekanijski duhovnikov.

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.